BitMEX'te Başka Kullanıcı İşlemlerini Takip Ederek İşlem Açma

BitMEX'te Başka Kullanıcı İşlemlerini Takip Ederek İşlem Açma

En büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan BitMEX üzerinde her gün milyonlarca işlem yapılmakta. İşin analiz kısmından anlayıp kendi analizleri doğrultusunda işlem açanların yanında bir de ne yaptığını pek bilemeyen ve tamamen deneme yanılma yöntemiyle işlem açan insanlar bulunuyor. Doğal olarak bu insanlar analiz yapanlara göre para kazanma riskleri daha fazla olan insanlar. Analiz yapmaktan sıkılan ya da ne yaptığının pek farkında olmayan insanlar için bir başka seçenek bulunuyor. BitMEX üzerinde başka kullanıcı işlemlerini takip ederek işlem açma. Bu yöntem ile çok büyük paralar kazanan insanların olduğu biliniyor.

Başka Kullanıcı İşlemlerini Takip Ederek İşlem Açma Nasıl Yapılıyor?

BitMEX üzerinde başka kullanıcı işlemlerini takip ederek işlem açma oldukça basit. Pek çok kullanıcı BitMEX üzerinde açtıkları işlemi Trolbox adı verilen kısımda insanlarla paylaşıyorlar. Bunun sebebi ise başka kullanıcıların bu işlemden faydalanmaları. Fakat BitMEX borsasının kendi sayfasından bakıldığında bu tek başına bir şey ifade etmiyor. Bunun için Coinfarm adındaki site yardıma koşuyor. Coinfarm sitesi aslında bir çok bilgiyi borsalardan alan ve kullanıcılara bu bilgileri düzenli bir şekilde sunan bir site.

Site üzerinde BitMEX kullanıcılarının yaptıkları işlem kayıtları geçmişe dönük olarak da görülebiliyor. Bu noktada ise hangi kullanıcının ne kadar kazanıp ne kadar kaybettiği veya ne sıklıkla işleme girdiği tarihsel bazda görülebiliyor. Yapılması gereken ise bu kullanıcıların geriye dönük işlemlerine ve ne sıklıkla işlem yaptıklarına bakmak. Bazı kişiler hep kazansalar dahi çok nadir şekilde işlem yapıyorlar. Bazıları ise sürekli işlem yaparak önemli bir yüzde ile kazanıyorlar. Bu listeden gözümüze kestirdiğimiz bir ya da birden fazla kişinin yaptıkları işlemleri birebir kopyalayarak borsa üzerinde aynı işlemi açabiliyoruz. Peki, kullanıcı işleme girdiği anda nasıl bundan haberimiz olacak?

Distill Web Monitor Eklentisi

Distill web monitor eklentisi basit bir Chrome eklentisi. Bu eklenti sayesinde Coinfarm üzerinde belirlediğimiz kullanıcı işleme girdiği anda bize bildirim gelmekte. Eklentinin ayarlarından sayfada bulunan listenin en başına belirlediğimiz kullanıcının adı çıktığı anda bu bildirimin gelmesini sağlayabiliriz. Eklenti belirlenen araklıklarla siteyi kontrol ederek kullanıcının yeni bir işlem yapıp yapmadığını kontrol etmekte. Bunun için Chrome tarayıcınızın açık olmasına gerek yok. Ancak bilgisayarınızın açık olması gerekiyor. İşleme girme konusunda geç kalmamak için eklentinin siteyi kontrol aralığını 1 dakika ya da 30 saniye yapabilirsiniz. Kripto paraların çok hızlı bir şekilde hareket etmelerinden dolayı ne kadar erken işleme girerseniz o kadar fazla karlı çıkma ihtimaliniz yükselecektir.

BitMEX üzerinde başka kullanıcı işlemlerini takip ederek işlem açma şu anda pek çok kişinin uyguladığı yöntemlerden bir tanesi. Burada dikkat edilmesi gereken nokta balina olarak işlem yapan kullanıcıları yakalayarak onları takip etmek. Çünkü bu kullanıcılar yaptıkları işlemlerle aynı zamanda piyasanın da gidişatına yön verme gücüne sahipler. Eğer bir balina kullanıcı denk gelirse büyük paralar kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazı Yabancı Kripto Borsalarına Türk Lirası Yükleme

1- https://kointimes.net/aigang-coin-nedir-ve-ne-ise-yarar/

2- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

3- https://kointimes.net/tarihin-en-iyi-5-bitcoin-hack-olayi/

4- https://kointimes.net/bitcoin-etfleri-piyasayi-nasil-etkiler/

5- https://kointimes.net/sec-kripto-paralarin-gelecegini-baltaliyor-mu/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum