Bitfinex Nedir?, Bitfinex Güvenilir Mi?

Bitfinex Nedir?, Bitfinex Güvenilir Mi?

Kripto para borsalarından bir tanesi olan Bitfinex kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği platformlardan bir tanesidir. Bitfinex nedir diye kısaca tanımlayacak olursak da kripto para birimlerinin al sat gibi çeşitli finansal işlemlerin yapılabilmesine olanak tanıyan bir platformdur.

 • Birçok kripto paranın listelendiği bu borsada 250’ den fazla işlem paritesi bulunmaktadır.
 • Günlük hacmi de ortalama $719,688,392.81 olan Coin’ in işlem hacmi de yine birçok kripto para piyasasına nazaran oldukça yüksektir.

Bitfinex Türkiye

Bitfinex Türkiye ile ilgili geniş kapsamlı açıklamaların mevcut olduğu bir site mevcuttur.

 • Bu sitede Bitfinex’ i kullanmak isteyen Türk kullanıcılara yol göstermesi açısından birçok bilgi yer almaktadır. Bilindiği üzere Bitfinex borsası dünyanın en büyük işlem hacmine sahip olan kripto para borsalarından bir tanesidir.
 • Ülkemizde de bu borsa oldukça ilgi görmüş olup son yıllarda yaklaşık olarak %700’ ün üzerinde bir hesap artışı yaşanmıştır. Bu nedenle Bitfinex yönetici ekibi Türkiye’ deki yatırımcılar için bazı adımlar atmaya başlamıştır.
 • Bitfinex Türkiye web sitesinde kullanıcılar, borsayı nasıl kullanacaklarına ve işlem yapabileceklerini, Bitfinex hesabı nasıl açabileceklerini ve bunun gibi daha birçok konunun cevabına ulaşabilmektedir.

 

Bitfinex Kullanımı Türkçe

Bitfinex borsası diğer birçok kripto para borsası gibi küresel anlamda tüm dünyaya hitap etmeye çalışmaktadır. Türk yatırımcıları da oldukça fazla olan Bitfinex borsası 19 ağustos ayında bir bildiri yayınladı.

 • Yayınladığı bildiride; borsada Türk yatırımcıları için platform bilgi tabanlarına Türkçe dil desteği getirdiklerini söyledi.
 • Bu sayede kullanıcıların platformu daha aktif ve etkili kullanabilmesi umulmaktadır. Bu nedenle de Türkçe dil desteği getirilen borsa da artık Bitfinex kullanımı Türkçe mümkün olmaktadır.
 • Türk yatırımcılar böylece yanlış anlama olmadan daha hızlı şekilde işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Bitfinex Güvenilir Mi?

Bitfinex borsası her kripto para borsası gibi kendine özgü ve farklı gizlilik sözleşmeleri, yönetim protokollerine sahiptir. Günümüzde kripto paralara artan eğilim ve arzla birlikte piyasada hizmet vermeye başlayan borsa sayısı da giderek artmıştır.

 • Yüzlerce kripto para borsası arasında en büyük günlük işlem hacmine sahip olan Bitfinex bu yönüyle kullanıcılarına bir anlamda güven temin edebilmektedir.
 • Kullanıcı sayısının da yüksek olması güven verse de ne yazık ki bu borsa için %100 güvenilir demek mümkün olmayacaktır.
 • Bitfinex borsası 2016 yılı içerisinde bir siber saldırıya uğramış olup 120 bine yakın Bitcoin’ i borsa içerisinden çalınmıştır. Ne yazık ki çalınan Bitcoin’ lere ulaşamayan platform o olaydan sonra güven kazanması kolay olmamıştır.

Yaşanılan olumsuz durum ve borsa hakkında var olan bazı olumsuz söylemlere rağmen bu borsayı kullanmaya devam eden kullanıcılardan da sıklıkla bazı şikayetler duyulmaktadır. Bunlardan bir tanesi bu borsanın yüksek oranda almış olduğu komisyon oranıdır.

Diğeri ise borsanın bazı spekülatif hareketlerinin olduğu, kullanıcılarının Coin yükselişlerinde ya da düşüşlerinde işlem yapmalarının o anlık engellenmesi olmaktadır.

Elbette bunlar bazı kullanıcıların yapmış olduğu yorumlardır. Borsa hakkında bu yorumlar yapılmış ve 4 sene önce yaşamış olduğu siber saldırı sonucu büyük kayba uğrasa da yine de binlerce kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

 

Bitfinex Para Çekme

Bitfinex borsasında kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu işlemlerden biri de para çekme işlemleridir. Bitfinex para çekme işlemi için öncelikle borsaya kayıt olarak kişisel bilgilerinizle size ait olan bir hesap açmanız gerekmektedir. Borsa hesabınızı açtıktan sonra hesabınızdan para çekme işlemini para yatırma ve çekme işlemlerinin yer aldığı sekmeden yapabilirsiniz.

 • Örnek verecek olursak EOS Coin ve bu Coin alt tabanlı olarak geliştirilen diğer alt coinleri satın almak için öncelikle uygun bir cüzdan adresinizin bulunması gerekmektedir.
 • Borsanın ana sayfasında yer alan para yatırma sayfasına gelerek en üstte yer alan cüzdan adresi yazan yere kayıt etmelisiniz. Ardından her bir coine göre olan para yatırma notu kısmı bulunmaktadır. Bu alana da gerekli notu eklemeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra istediğiniz miktarda para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bitfinex Borsa Sıralaması

Biitfinex borsa sıralaması olarak gerek işlem hacmi gerekse kullanıcı sayısı gibi birçok parametresi ile Coinmarketcap’ te oldukça üst sıralarda yer almaktadır. Borsanın Coinmarketcap’ te 10 Eylül 2021 tarihinde 8. ci sırada yer almaktadır.

Bitfinex Hangi Ülkenin

Bitfinex borsası Hong Kong merkezli olarak kurulmuş olup kurucu ismi Raphalle Nicole’ dur. 4 sene öncesine kadar en büyük kripto alım satım borsalarından biri olan Bitfinex borsası Britanya Virgin adalarına kayıtlı olup 2013 yılında yöneticiliğine JL Van Der Velde gelmiştir. Günümüzde Bitfinex ekibinde yaklaşık 6 kişi bulunmaktadır.

Bitfinex Coinmarketcap

Bitfinex Coinmarketcap üzerinde yer alan borsalardan biridir. Coinmarketcap’ ın en iyi kripto para borsalarının yer aldığı ve sıralamaya girdiği listede Bitfinex 8. ci sırada yer almaktadır.

10.10.2021 tarihinde Saat 23.20’ de borsanın Coinmarketcap’ te yayınlanan işlem hacmi $586,961,454, haftalık olarak borsanın almış olduğu ziyaret sayısı da 846,579 olarak verilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.