Bitfinex 100'e Yakın İşlem Çiftini Liste Dışı Bırakıyor

Bitfinex 100'e Yakın İşlem Çiftini Liste Dışı Bırakıyor

Düşük likiditeye dikkat çeken Bitfinex, yakında 87'den fazla işlem çiftini liste dışı bırakacağını açıkladı. Bu hareket, altcoin dünyasındaki artan rekabeti yansıtıyor ve piyasada daha fazla dalgalanmaya neden olabilir.

Bitfinex Yarıştaki Yerini Kaybediyor

Bazı platformlar borsadan tamamen kaldırılacak, diğerleri ise sadece Ethereum (ETH) eşleşmelerini kaybedecek. Birkaçının eşleşmeleri ise yeniden düzenlenecek. Kesme bloğundaki paralar arasında Bancor (BNT), Raiden Network (RDN) ve Zilliqa (ZIL) bulunuyor. Verge (XVG) ayrıca 2 büyük fiat ticaret çifti, Pound Sterlin'e (GBP) ve Euro'ya (EUR) sahip olacak.

Bitfinex 'in, başarısında önemli bir rol oynayan çok sayıda ticaret çiftine sahip olduğu biliniyor. Bununla birlikte, hacim son iki yılda önemli ölçüde düştü ve borsa şimdi tüccarlar arasında en popüler borsa olmaktan çok uzak. Bu durumda, düşük performans gösteren paraları kaldırmak mantıklıdır.

Bu işlem çiftlerinin kaldırılması, Bitfinex'teki likiditeyi pekiştirmeye ve iyileştirmeye hizmet edecek ve kullanıcılarımız için daha akıcı ve optimize edilmiş bir ticaret deneyimi sağlayacaktır.

Bu hareket, Bitfinex 'in kripto topluluğunun desteğini kaybetmesi ile ilgili olabilir. Kilit rakiplerinin aksine, borsa kilit operasyonları üzerinde sıkı bir gizlilik sağlamaya devam ediyor. Kripto para birimleri ana akışa geçtiğinden bu konum sürdürülemez. Örneğin, geniş bir çift seçimine sahip olan ve tüccarlar arasında popüler olan Binance, hükumetlerin ve düzenleyicilerin gözünde meşruiyet kazanmak için aktif olarak çalışıyor ve şeffaflığı ileriye doğru bir öncelik haline getiriyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, borsa önemli ölçüde büyüdü.

Liste Dışı Kalmalar Altcoinler Arasında Çatışmaya Sebep Olacak

Bu liste dışı bırakma, son aylarda altcoin dünyasında gerçekleşen birçok olaydan biridir. Kripto savunucuları uzun zamandır bu platformların birçoğunun başarısız olacağına karar verdiler. Borsalarda liste dışı kalmak, muhtemelen süreci başlatan katalizör olacaktır. Poloniex ve Bittrex gibi diğer önemli borsalar da düşük performans gösteren altcoinleri liste dışı bırakıyorlar.

Blockchain teknolojisinin yakında yaygın olarak benimseneceği konusunda bir kuşku olmamasına rağmen, herhangi bir platform için gerçek test, piyasa değeri veya değişim listesi sayısı değildir. Aksine, başarı gerçek dünyanın benimsenmesi ve kullanılmasına bağlı olacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, çoğu altcoin bu temel kriterlerden başarısız olacaktır. Çok azı yerleşik kurumların ilgisini çekmiştir. Çok azı daha büyük rakipleri tarafından ele alınamayan blok zinciri tabanlı çözümler sunmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.