Bitexen Güvenilir Mi?

Bitexen Güvenilir Mi?

Bitexen Güvenilir Mi?

Bitexen güvenilir mi?, son zamanlarda dağıttığı coinlerle yatırımcıların ilgisini çeken bitexen güvenilir bir kripto para alım satım borsasıdır. Bitexen Teknoloji Anonim Şirketleri’ni kripto borsa ile ilgilenenler mutlaka duymuştur. Aslında 2 yıldır coin drop yapan bu şirket, Haziran ayında hypelanmaya başladı. Bunun sebebi ise coin drop programının referanslar aracılığıyla çok hızlı yayılmasıydı.

Bitexen Haziran ayında kayıt olup kimliğini onaylatan her kullanıcıya 5 Exen Coin hediye etti. Buna ek olarak getirilen her referans için de 5 Exen Coin hediye etti. O dönemlerde Exen Coin fiyatı 13-14 TL civarındaydı. Yani her referans 65-70 TL para getiriyordu. Durum böyle olunca çok hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Bilinirliği arttıkça Exen Coin’in fiyatı da arttı. Hatta bir dönem 20 TL’nin üzerindeydi.

Bitexen böylesine para dağıtmaya başlayınca insanların aklına Bitexen güvenilir mi sorusu geldi. Bitexen güvenilir mi sorusuna net bir cevap vermemek pek mümkün değil ama bir analiz yapılabilir. Bitexen tüm borsa platformları gibi işliyor, alım ve satım mantığı aynı. İşlemlerden işlem komisyonları alarak kar ediyorlar. Ayrıca bu sektöre girebilmek için İstanbul Ticaret Odası’na yatırım yapma zorunlulukları olduğundan yaklaşık 5 milyon TL yatırımları mevcut. Yani, bugün Bitexen kapansa ve sahipleri kaçsa 5 milyon TL kendilerine ait parayı çöpe atmış olacaklar. Ancak işlem hacimlerine baktığımızda 5 milyon TL Bitexen için büyük bir para değil. Bir dolandırıcılık yapmak isteseler 5 milyonu gözden çıkartıp çok daha büyük paraları kaçırabilir. İşte bu noktada neden sorusu devreye giriyor, neden kapatsınlar?

Bitexen Güvenilir Mi?

Bitexen diğer borsa şirketleri gibi çarkını oturtmuş ve bu dönen çarktan para kazanan bir şirket. Amaçları kullanıcı kazanıp daha fazla işlem yaptırmak ve daha çok kar etmek. Böylesine işleyen bir şirketi kimse bozmak istemez, üstelik sonucunda yakalama kararı çıkacaksa hiç istemez. “Bitexen güvenilir mi?” dedikçe her an kapanma ihtimalini düşünenler bu konuda yanılıyorlar.

Konuyu özetlemek gerekirse; Bitexen A.Ş. belli bir miktar yatırımı bulunan bir şirket. Şu anda da zarar etmiyor. Zarar etmeyen bir yapıyı da kimse bozmak istemez. Kısacası güvenilir diyebiliriz. Ancak ileride ne gibi olaylarla karşılaşırız bilinmez.

Bitexen Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler

Bitexen güvenilir mi sorusuna yanıt olarak verilen bazı yanlış cevapları listeledik. Doğrularını ise yanlarına yazdık.

  • “Bitexen İTÜ’ye ait.” Bitexen İTÜ’ye ait bir şirket değildir. İTÜ ile uzaktan yakından alakası bulunmuyor. Yalnızca İTÜ Teknokent’e bağlı, bunu da projesi olan herkes yapabilir.
  • “Bitexen kimlik bilgileri satıyor!” Buna dair hiçbir kanıt bulunamadı. Ayrıca kimlik bilgileri satmak için herkese 60-70 TL dağıtmak akıl karı bir iş değil.
  • “Exen Coin’i herkes tanıyor.” Exen Coin Bitexen dışındaki hiçbir borsada işlem görmemektedir. Hiçbir platform Exen Coin’i kripto para olarak tanımamaktadır.
  • “Exen Coin yabancı yatırımcılarla ayakta.” Exen Coin yatırımcılarının çok büyük kısmı Türk kullanıcılardan oluşmakta. Yabancı platformlarda kripto para olarak tanınmadığı için yabancı yatırımcı çekilemiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum