Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda En Az Şüphe Duyanlar Avustralyalılar 

Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda En Az Şüphe Duyanlar Avustralyalılar 

Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda En Az Şüphe Duyanlar Avustralyalılar 

ING Bank raporuna göre Avrupalıların çoğu kripto paranın herhangi bir dükkanda kullanılabileceğine inanıyor.

ING Bank 18 Eylül’ de bir araştırma raporu yayınlamıştı. Ankete 15 farklı ülkeden 15 bin Avrupalı katılmıştı. Buna göre çalışmaya katılanların yüzde 51’i çoğu dükkanda ve mağazada kripto para ile harcama yapabileceklerine inanıyor.

Bildiğiniz gibi Arnhem Hollanda’nın kripto şehri olarak biliniyor eğer burada değilseniz ya da Japonya’nın bir yerinde değilseniz kripto parayı harcayabileceğiniz bir dükkan bulmak çok zor.

Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda En Az Şüphe Duyanlar Avustralyalılar  Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda En Az Şüphe Duyanlar Avustralyalılar

Şimdi anket sonuçlarına biraz göz atalım. Açıklamalara göre ankete katılanların yüzde 41’i kripto para ile ilgili beklentilerinin yüksek olduğunu yüzde 23’ü ise beklentinin düşük olduğunu söylemiş. Bununla birlikte kripto paraların online işlemlerin vazgeçilmezi olduğunu düşünenlerin sayısı yüzde 32.

Ankete katılanların yüzde 27’ si ise bankaların kripto para varlıkları için cari hesaplar sunmaları gerekiyor dedi. Aynı zamanda böyle düşünenler bilindik marka ve kuruluşlardan kripto parayla ilgili teklif almaya da açık olduklarını dile getirdiler.

Ayrıca ankete katılanların yüzde 27’ si kripto paraların merkezi bir sistem ile yönetildiğini düşünürken yüzde 34’ ü öyle düşünmüyor. Yüzde 44 ise bu konuda görüş belirtmeyenlerin oranı.

Görüşülen Avrupalıların yüzde 63 ’ü kripto paraların fiyatlarının çok değişken olduğunu söylüyor. Son olarak yüzde 73 oranında Avrupalı kripto paranın bir nevi dijital para olduğunu biliyor.

Çalışmayı yapanların açıklamalarına göre, ankete katılanların çoğu kripto paranın adını duymuş fakat bu konuda net bilgisi olanların sayısı oldukça az.

Ağustos ayında ING Bank başka bir çalışma yanınlamıştı buna göre ise Bitcoin ve kripto paralar konusunda en az şüphe duyanlar Avusturalyalılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.