Bitcoin Vault Nedir? Bitcoin Vault Nereden Alınır?

Bitcoin Vault Nedir? Bitcoin Vault Nereden Alınır?

Bitcoin Vault Nedir?

Bitcoin Vault tanımı Bitcoin’den yola çıkılarak hazırlanmış bir alt kripto para birimi olarak yapılabilir. Bitcoin Vault son dönemlerde sahip olduğu yükseliş ile dikkatleri üzerine çeken altcoinlerden olmuştur. Temelde Bitcoin’in sahip olduğu özellikleri taşıyan ve aynı yazılımları barındıran BTCV, bazı yönleriyle BTC’den farklılık göstermektedir. Sahip olduğu güvenlik ve para aktarım işlemlerindeki ayrıcalıkları ile yatırımcıların ilgisini kazanmaya devam eden kripto paralardandır.

Bitcoin Vault Ne Fayda Sağlar?

Bitcoin Vault’un ne işe yaradığı sahip olduğu işlevlerle alakalı bir durumdur. BTCV, hemen hemen Bitcoin’de bulunan bütün işlevlere sahip olmakla beraber birtakım artılarla öne çıkar. Ortaya çıkış amacı, daha esnek ve basitleştirilmiş bir işleyişle hizmet sunmaktır. Bitcoin Vault piyasası, güvenlik sistemlerinin üst düzey olduğunu ve hırsızlık olaylarına karşı gerekli önlemlerin alındığını ifade etmektedir. Yatırımcıların paralarını güvenli bir şekilde saklamasına olanak tanımakta ve üç özel anahtarla tasarlanan güvenlik sistemiyle ön plana çıkmaktadır.

Bitcoin Vault Fiyatı Nedir?

Bitcoin Vault’un tutarı 2020 Kasım tarihini takiben 1 BTCV 61,49 USD şeklinde olmuştur. 2019 tarihinde piyasaya giriş yapan Bitcoin Vault, ilk olarak 7 USD ile işlem görmüştür. Kısa süre içerisinde değerini arttırmaya ve yükselişe devam eden BTCV, Bitcoin’deki gibi SHA 256 algoritmasıyla yazılmıştır. SHA 256 algoritması, üst düzey güvenlik önlemlerine sahip ve kırılamayan yazılımlar arasında yer almaktadır. Yükseliş görmesinin sebeplerinden birisi olan algoritmasının yanı sıra BTC gibi sınırlı sayıda üretilmiş olması da değerini arttıran etkenlerden olmuştur.  Aynı zamanda Bitcoin’in referans olması BTCV’ye olan talebin artmasına yardımcı olarak yatırımcılara güven vermiştir.

Bitcoin Vault Nereden Alınır?

Bitcoin Vault alınabilecek yerler BTCV’nin işlem gördüğü kripto para borsalarıdır. Bitcoin Vault işlemlerinin gerçekleştirilebileceği borsalar ise şunlardır:

  • LBank
  • Coinbene
  • MXC
  • Liquid
  • Coineal
  • BKEX

Bitcoin Vault ve Bitcoin Farkı Nedir?

Bitcoin Vault ve Bitcoin arasındaki fark iki noktada öne çıkmaktadır. Bitcoin Vault ve Bitcoini ayıran özellikler şu şekildedir:

  • Bitcoin borsasında kullanıcıların gönderdikleri parayı geri alma şansları bulunmamakla beraber Bitcoin Vault, bu imkanı kullanıcılarına sunmaktadır. Kullanıcılar, yaptıkları işlemi takiben 24 saatlik süre zarfı içinde işlemlerini geri alabilmektedir.

 

  • Bitcoin’de dört ayda bir yarılanma süreci gerçekleşirken Bitcoin Vault için bu süre altı ay olarak belirlenmiştir.

Ekonomistler ve yatırımcıların görüşlerine göre Bitcoin’de yatırım fırsatını kaçırmış olanlar, Bitcoin Vault sayesinde yeni bir şans elde edecektir. Paranın dijital ortama geçiş yapması ve talep görmesiyle kripto para dünyasının avantajları devam etmektedir. İlerleyen süreçlerde değerinin daha da artması öngörülen BTCV, dünyadaki değerli para birimlerinden olmayı hedeflemektedir.

Bitcoin Vault Madenciliği Nedir?

Bitcoin Vault madenciliğinin ne olduğu Bitcoin borsasında olduğu gibi açıklanabilmektedir. Bitcoin piyasasında işlem yapabilen herkes için Bitcoin Vault madenciliği de şeffaflık sunmaktadır. Madencilik yapabilmek için donanıma sahip olmak veya olmamak üzerinden seçenekler değerlendirilir. Bitcoin Vault madenciliği yapabilmek için takip edilebilecek yollar ise şunlardır:

  • WhatsMiner M21S: Havuz entegrasyon işlemi yapmanıza olanak tanıyan WhatsMiner, belirli bir donanıma sahip olan yatırımcılara üretim yapma şansı tanımaktadır.

 

  • Cloud Mining: Bulut Madenciliği olarak bilinen Cloud Mining, donanıma sahip olmayanların üretim yapabilmesine kapı açmaktadır. Donanımı bulunmayanlar, Mining City üzerinden çeşitli planlar arasından seçim yaparak üretime başlayabilmektedir.

Mining City, dünyadaki en büyük havuzlardan birisi olarak bilinmektedir. Mining City ve MineBest ortaklığı, madencilik yapmak isteyenlere yeni kapılar açmaktadır. Bitocin ve Bitcoin Vault üretimini girişimciler için kolay hale getiren bu şirketler, geleceği yüksek olan coinlerin üretilmesi için fırsat oluşturmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum