Bitcoin SV Nedir? Kim Kurdu? Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin SV Nedir? Kim Kurdu? Madenciliği Nasıl Yapılır?

Satoshi Vision'un vizyonunu misyon edinmiş, şirketlerin daha güvenli bir şekilde kullanmalarına ve BCH uygulama seçimi sağlamaya imkân veren kripto para türlerinden biridir.

Kripto para biriminin temel amaçlarında biri daha açık bir ifadeyle, sanal paraların atası olan Bitcoin'in vizyonunu uygulama aşamasına getirmektir. Zaten bu nedenle SV ekini almış olup, BSV şeklinde de anılabilmektedir. Kripto para madenciliği yapmak isteyenler için güvenli bir uygulama olma yolunda ciddi çalışmaların yapıldığı Bitcoin SV, her geçen gün yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Bitcoin SV Madenciliği Nasıl Yapılır?

Blockchain teknoloji kullanılarak, SV madenciliği yapılmaktadır. Blockchain sisteminin bölünmesiyle birlikte gelişen Bitcoin SV madenciliği, Bitcoin ve tüm altcoinlerde olduğu gibi Coin Geek firması tarafından tedarik edilmektedir.

Bitcoin SV madenciliği arkasında Coin Geek gibi güçlü bir şirketin bulunması, yatırımcılara daha fazla güven vermekte ve bu altcoine karşı güveni biraz daha artırmaktadır.

Bitcoin SV Yorum

Bitcoin SV yorum ve analizlerine baktığımızda, BSV yükselişi ve gelecek vaat etmesi noktasında olumlu yorumların yapıldığını görüyoruz. Hatta kimi analist ve uzmanlar, birçok yorumda BSV için yeni BTC ifadesini sıklıkla kullanmaktadır.

Buradan bakıldığında BSV için gelecek vaat eden ve yatırım yapılabilir kripto para birimleri arasındaki yükselişini sürdüreceğini söyleyebiliriz. Ancak tüm yatırım araçlarında olduğu gibi inişli çıkışlı dönemleri dikkate alarak ve ünlü BSV yatırımcılarının analizlerini kendi yorumlarınızı katarak değerlendirmeniz daha fazla yarar sağlayacaktır.

Bitcoin SV Kurucuları Kim? SV Nasıl Ortaya Çıktı?

 

CoinGeek adındaki Bitcoin Cash firması ve farklı miningçilerden gelen istekle kurulan Bitcoin Satoshi Vision, kripto para madencileri için güvenilir bir uygulama olarak geliştirilmeye devam etmektedir. Craig Wright’nin başında bulunduğun Chain SV’yi geliştirmeye başlamıştır. Coin Geek Mining sponsorluğunda gerçekleşen bu proje, yukarıda da bahsedildiği üzere madencilerin güvenli kullanımını web sitesi geliştirmeleri amacıyla kurulmuştur.

SV piyasaya çıktıktan sonra birçok kripto para biriminin aksine Bitcoin değer kaybederken değer kazanmaktadır. Piyasanın karşılıklı olarak madencilik için harcamış oldukları yüklü tutarlar nedeniyle madencilik gerilese bile, SV bundan istifade edebilmeyi bilmiştir. Her ne kadar sıklıkla dalgalanmaların yaşandığına şahit olsak da, SV’nin piyasaya çıktığı andan itibaren kripto para piyasasında 6. Sırada yer alması Bitcoin SV’ye olan güvenin varlığını göstermektedir.

Bitcoin SV Nasıl Alınır?

 

SV  satın alma işlemi yapabilmek için, öncelikli olarak Bitcoin almanız yani Bitcoin’inizin olması gerekir. Ardından ise BTC ile SV almanız mümkündür. BSV almak için Poloniex ve Binance kripto para piyasalarından yararlanmanız mümkündür. Bu borsalarda nasıl işlem yapacağı hakkında bilgi sahibi olmayan ziyaretçilerimiz, web sitemizi inceleyerek detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Bitcoin Düşüşe Geçerken Bitcoin SV Neden Artıyor?

 

Kripto para piyasasında sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri, Bitcoin düşerken SV’nin bu düşüşün aksine yükselişte olmasıdır. Bunun temel nedeni, coinin piyasada yeni olması ve verdiği güvenle almış olduğu destektir. Yani Bitcoin’in tam tersi olarak bir yükselişin içerisinde olmasının kalıcılığını iddia etmek, söz konusu değildir. Zaten Bitcoin düşerken SV’nin de düşüşe geçtiği dönemlerde görülmeye başlanmıştır.

Bitcoin SV Yatırım İçin Uygun mu?

 

Birçok kripto para yatırımcısı, SV’ye yatırımın uygun olup olmadığı konusunda araştırma yapmakla birlikte yine önemli bir yatırımcı kitlesi de SV’ye yatırım yapmaktadır.

Piyasaya çıktığı günden beri Bitcoin ABC ile ciddi bir piyasa savaşına giren SV bu savaştan zararlı çıkan taraf olsa da, elde ettiği yükselişle kripto para piyasasında adından ciddi bir şekilde söz ettirmeyi başarmıştır.

Hatta birçok uzman SV’nin yükselişine ve yatırımcıların ilgisine bakarak bu sanal para biriminin, yeni bir Bitcoin olacağına dair olan inançlarını paylaşmışlardır. Altcoin piyasasını alt üst eden ve muhteşem bir yükselişle kendini kanıtlayan SV, bugüne kadar piyasadaki etkileriyle özellikle temkinli yatırımcıların gözünü korkutmuştur.

Yatırım konusunda da temkinli yaklaşan birçok yatırımcının, her ne kadar SV’nin genel gidişatını olumlu bulsa da dikkatli davranılması gerektiği konusunda da uyarıları bulunmaktadır. Kripto para biriminin genel yükselişi dikkate alındığında ve bugüne kadar piyasadaki varlığını sağlam adımlarla ilerlettiğine bakıldığında, Bitcoin SV için yatırım yapılabilecek bir sanal para olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

BSV Piyasa Değeri Nedir?

BSV piyasa değeri güncel olarak 3 milyar 348 milyon 28 bin 871 dolar şeklindedir. Doğal olarak piyasadaki gelişmelere göre Bitcoin SV piyasa değerinde her gün değişiklikler yaşanmaktadır. Bu yüzden BSV hakkındaki en güncel verileri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.