Bitcoin, Shiba Inu ve Altcoin’leri Satmak Doğru mu? Uzmanlar Açıkladı!

Bitcoin, Shiba Inu ve Altcoin’leri Satmak Doğru mu? Uzmanlar Açıkladı!

Bitcoin başta olmak üzere; SHIB ve önde gelen altcoin’ler geniş bir piyasa düşüşü ile karşı karşıya. Finansal danışmanlara göre ise durum beklenildiğinden daha vahim görünüyor. Uzmanların yorumlarına göre son fiyat hareketlerine bakıldığında bu kripto paraları satmak mantıklı olur mu? Cevabı haberimizde…

Analistler Uyardı: Bitcoin Düşüşü Altcoin’leri Peşinden Sürüklüyor

12 Mayıs itibariyle lider kripto para BTC 27 bin dolar civarında tutunmaya çalışıyor. Bu alan neredeyse bir yılın en düşük seviyesi konumunda. Geçtiğimiz günlerde Coinbase’in hisseleri, ticaret hacminin azaldığı ve yavaşladığı konusunda bir açıklama yaptıktan sonra rekor düşüş seviyesi görüldü. ABD dolarına sabitlenmiş olan stabilcoin’lerde ise senaryo aynı seyrediyor ve bu coin’lerin değeri üzerine bir tartışmayı yeniden körüklüyor.

Uzman analistlere göre, kargaşanın yatırımcıların portföylerini yeniden dengelemeleri açısından bir fırsat olduğu aktarılıyor. Bununla beraber yatırımcıların, hangi coin’lere uzun vadede yatırım yapmayı düşünebilmeleri için de bir fırsat olarak nitelendiriliyor. Yatırımcıların birçoğu ise piyasa düşüşü nedeniyle hala tedirgin.

Bitcoin (BTC ) Düşünün Nedeni Ne?

Titan’a yatırımı ile bilinen analist Gritt Trakulhoon’a göre; “Ayı piyasaları genellikle uzun vadeli inancınız olan paraları biriktirmek için harika bir zaman. Kesinlikle zor bir Pazar, fakat strateji oluşturmak için oldukça ideal bir zaman dilimi” olmaktadır.

Trakulhoon: Yatırımcılar en az 3 yıllık zamanı hesaba katan stratejiler geliştirmeli

Analist Trakulhoon’a göre, yatırımcılar piyasanın bu düşüşünü fırsat bilerek kendilerine uygun portföyler geliştirmeli. Geliştirilen bu portföyler uzun vadede ve önümüzdeki en az üç yıllık sürece göre düzenlenmeli. Analistler ayrıca artan enflasyondan korunmak adına Bitcoin’in yeterli olabileceği konusunda hemfikir görünüyor.

ABD enflasyon verilerinin geçen ay dik tüketici fiyat artışlarının devam ettiğini göstermesiyle beraber BTC Perşembe günü dalgalı seyir gösterdi. BTC fiyatı 27 bin doların altına düştü. Kasım’da ulaştığı ATH seviyesinin ardından kazandıklarının yarısını tahtadan sildi. Öte yandan uzmanlara göre bu düşüşler, Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma işlevi gördüğüne dair görüşlerini güçlendirdi.

“Düşüşler SHIB Gibi Coin’lere Dönmek İçin Fırsat”

Uzman analistlere göre dalgalı seyreden piyasa, yatırımcıların altcoin’leri daha az riskli olanlardan seçmeleri için bir imkan sunuyor. Buna göre yatırımcılar güçlü temelli gördükleri ve uzun ömürlülüğü olduğuna inandıkları kripto paralara bağlı kalıyor. Trakulhoon bu konuda yorum yapıyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu noktada, güçlü bir inancınız olan kripto paralara konsantre olmak, gerçekten anlamadığınız altcoin’lere portföyünüzü çeşitlendirmekten daha iyidir”

Sözlerinin devamında ise, altcon’lerin yüzde 90’nın “iyileşmeyeceğinin” altını çizdi. Buna göre çok az bir miktar kripto para birimi, eski gücüne kavuşabilecek. Bu düşüşler de çürük ile sağlam elmaları ayırmış olacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.