Tokocrypto (TKO) Coin Nedir, TKO Coin Yorumları ve Grafiği

Tokocrypto (TKO) Coin Nedir, TKO Coin Yorumları ve Grafiği

Dünyanın en büyük kripto borsasının platformu olan Binance Launchpad son günlerde yine adından çokça söz ettirmeye başladı. Oldukça fazla rağbet gören platformda yayınlanan son haberle hareketlilik neredeyse hiç durmuyor.

Tokocrypto (TKO Coin) Nedir?

Tokocrypto platformu 2018 yılında Endonezya’da kurulmuş olup kısa zamanda hızlı bir şekilde büyüyen platformlardan bir tanesi olmuştur. Bu platform üzerinde kullanılacak olan Token ise TKO (TOKO) Coin olacaktır.

Geçtiğimiz Mart ayında Binance bu platform hakkında sayfasında bir duyuru yayınladı. Duyurusunda bu Token’ ı Binance Launchpad platformunun 19.cu projesi olarak seçtiklerini belirtti.

Tokocrypto’ nun yerel Token’ ı olan TKO Coin satışlarının 31 Mart 2021 tarihinde saat 03.00 itibariyle başlayacağını ve bu süre ile birlikte kullanıcılar BNB bakiyelerini kaydettikten sonra Launchpad platformunda uygulanan abonelik süreçlerine uygun olarak hesaplarını devam ettirilecekleri belirtildi.

Binance bu süre içerisinde kullanıcıların kaydettikleri BNB bakiyelerini 1 hafta süre ile tutacağını söyledi. Kullanıcıların borsada BNB tutma tutarları ise Binance’ da günlük olarak BNB bakiye ortalaması ve tutulma zamanı yani yaklaşık 1 hafta süre ile hesaplanacağı bildirildi.

Tokocrypto (TKO) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

 

TKO Token Yorum

Tokocrypto’ da her bir kullanıcıya fix olarak ayarlanan Token kapasitesi 20.000USD yani 200.000 TKO Coin olurken, toplam arzın 500.000.000 olması planlanmaktadır. Bu Token’ ın Binance Launchpad için ayrılacak olan miktarı da 75.000.000 olarak belirlenmiştir. Bu da toplam arzın yaklaşık %15 kadarına tekabül etmektedir.

Tokocrypto Binance ilişkisi

Binance bu platforma 12 Mayıs 2020 tarihinde yatırım yaptığını bildirdi ve Borsa Tokocrypto ile Endonezya pazarına da aktif olarak katılmış oldu. Kullanıcıların bu kripto para üzerinden BNB katılım süreçleri Binance’ dan; hazırlık, katılım , hesaplama ve sonunda Token dağıtımı olmak üzere 4 aşama ile devam ettirilmesi planlanmaktadır.

Token Satış Bilgileri

  • Toplam 7 gün ayrılacak olan hazırlık döneminde kullanıcıların kullanabilecek maksimum BNB bakiyelerini belirlemek için 31.03.2021 tarihinde saat 03.00 (TSİ)’ ten 07.04.2021 tarihi saat 03.00’e kadar olan süre zarfında düzenli olarak her gün BNB oranları hesaplanıp kaydedilecektir.
  • Katılım dönemi ise 07.04.2021’de saat 07.00 (TSİ)’ de başlayacak olup öğlen 11.00 (TSİ)’ e kadar sürecektir. Bu süre zarfında katılmaya hak kazanan kullanıcılar Token satın alma sözleşmesini imzaladıktan sonra diledikleri kadar Coin tahsis edebileceklerdir. Süre bittikten sonra Token satın alımı kullanıcılar için tamamen kapanacak olup BNB hesapları da kilitli hale getirilecektir. Kullanıcıların hesapları nihai Token dağıtımına yani son aşamaya kadar kilitli durumda kalacaktır.
  • Ardından gelen hesaplama dönemi ise 07.04.2021’de saat 11.00 (TSİ)’ de başlayacak olup 12.00’e kadar sürecektir. Bu süreçte kullanıcıların satın aldıkları Token miktarları hesaplanacaktır.
  • Son aşama olan nihai Token dağıtımı da 07.04.2021’de saat 12.00’de başlayacak olup kullanıcıların hesaplarına ne kadar Token aldıkları belirlenecek ve alacakları BNB miktarı ilk aşamada hesaplarına kilitledikleri BNB’ den düşülecektir. Ardından kullanıcıların sahip olduğu BNB ve Token’ lar cüzdan hesaplarına aktarılacaktır.

TOKO Coin ve Tokocrypto hakkında

Binance Launchpad 1TKO Coin $0.1USD’ e eş değer olarak satışa çıkaracağını bildirdi. Bu Coin’ in çalıştırılacağı platform olan Tokocrypto’ nun kripto para sistemlerinde ara borsa görevi görmesi planlanmaktadır.

Özellikle kurulduğu ülke olan Endonezya’da oldukça fazla ticari ilişkilerde başarılı bir şekilde kullanılan Tokocrypto yeni bir stabil Coin daha geliştirdiği ve piyasaya girmesi beklendiği söylentiler arasındadır. Bu Coin ile kullanıcılar DeFİ tabanlı sistemle çalışan platformlarda işlem yapabilme imkanını yakalayacak.

Tokocrypto İle NFT Girişimi

2018 yılında geliştirilmiş olan platform hem DeFİ hem de NFT sistemlerini bir araya getirerek kullanılabilmesini amaçlamaktadır. Bu yeni projesi ile ekip, Endonezya’da ilk NFT ürününü pazara sunmayı başardı ve sunmuş olduğu TKO Coin ilk olma özelliğini taşıdığından dolayı da çok fazla da rağbet gördü.

Özellikle NFT projelerine giderek merakın arttığı bu son dönemlerde ekibin pazara böyle bir NFT ürünü ile giriş yapması Binance ’ın da dikkatini çekti. Binance’ ın Tokocrypto hakkında yayınladığı bildiri ile Token değeri ($300 USD) en üst seviyeye yükselmeyi başardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.