BANKEX Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

BANKEX Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

BANKEX Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Bankex Coin, özel olarak tasarlanmış bir varlık kanıtı, Proof of Asset protokolüdür. “Merkeziyetsiz sermaye piyasaları” olarak adlandırılan yeni nesil varlıkları ve akıllı sözleşmeleri devreye sokan bir protokol olarak düşünülebilir.

Proje ekibi BaaS ilkelerini baz alarak, “Varlıkların İnterneti”ni (IoA) geliştiriyor. Geliştirilen sistem gereken gücünü, Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka tabanlı teknolojilerden alıyor.

“Karşılanması mümkün olmayan varlık” sorununa çözüm bulma amacı ile geliştirilen protokol bünyesinde yer alan tüm coinler bir varlık tarafından korunur. Bankex’in varlık kanıtı protokolü sistemi, BaaS ile Blockchain teknolojisinin kombinasyonu olarak özetlenebilir ya da bankaların ürünlerini takas edebildiği bir banka borsası olarak anılabilir.

Proof of Asset protokolü, üçüncü parti finansal teknoloji sağlayıcılarına AI ile IOT laboratuvarlarına, geleneksel finansal kurum-kuruluş ve varlık sahiplerine kapılarını açıyor. Şirketin gücü ise top 50 finansal teknoloji startup’ı arasında listelenmesi ve Merkezsiz BaaS borsası olarak anılmasından geliyor.

Peki, Bankex Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Nereden Satın Alınır? Coin Fiyatı ve Coinin Geleceğine dair yorumları sizler için detaylıca anlattık.

Bankex Coin Nereden Satın Alınır?

bkx coin fiyatı

BKX Coin hangi borsalarda bulunur? Nasıl Satın Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Hotbit borsasında bulunan coini borsaya üye olarak satın alabilirsiniz. Üyeliğin ardından BKX Coin Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bankex Coin Fiyatı

Yazının yazıldığı sıralarda 1 BKX Coin 0,37 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,0000043 BTC, ABD Doları ile 0,05$ tutarındadır. Coinin güncel verilerine ulaşmak isterseniz CoinGecko adresinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bankex Coin Geleceği Var Mı?

bankex coin geleceği

Finansal piyasanın değişen gidişatı karşısında proje ekibi, gelecek ile ilgili hedefini bankalar olarak belirledi. Günümüzde geleneksel bankalar kullanıcıların istedikleri pek çok talebi karşılayamamaktadır ve varlıkları sınıflandırma konusunda Blockchain teknolojisinin epey gerisinde kalmıştır.

Bankaların kullanıcılardan gelen talebi karşılayabilmesi için bu Blockchain teknolojisini benimsemesi şarttır. Bankaların yanı sıra varlık sahipleri ve kullanıcılar da bu kapsama dahildir. Bankex geliştirici ekibin şu ana kadar bu kişilerden çeşitli varlık sınıflarının “tokenleştirilmesi” yönünde talepler aldığı biliniyor. Kullanıcılardan gelen bu talebe göre bile, geleneksel bankaların yetersizliği, talepleri karşılayamaması ve müşterisini elinde tutamaması, bankaların yetersizliğini açıkça ortaya koymaktadır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.