Balinalar Bu 3 Altcoin'i Topluyor !

Balinalar Bu 3 Altcoin'i Topluyor !

Bitcoin ve Ethereum düşerken Balinalar ise Bu 3 Altcoin'i Topluyorlar!

Balinalar Bu 3 Altcoin'i Topluyor !

ETH ve BTC, Cuma günü sert düşüş yaşadılar. Budüşüşleri diğer kripto para birimleri de takip etti. Kripto para madenciliğiyle alakalı ABD'nin yeni bir vergi teklifi vermesi ile Silvergate'in çöküşü piyasadaki değerine göre en büyük 10 kripto para varlıkları arasında değer kayıplarına yol açtı. Beklenenden yüksek faiz oranları beklentisi ile ABD işgücü piyasasının baskısıyla hisse senetlerinde de zayıflama oldu. Bu durumlar yaşanırken büyük yatırımcı balinalar ise harekete geçti.

Balinaların İlgilendiği Altcoinler

Kripto para piyasasında son 24 saatte ortalama 70 milyar $ bişr kayıp yaşandı. Bu durumların ortasında da bazı altcoinler de güçlü balina aktiviteleri olmaktadır. BTC fiyatı da dert bir düşüş ile 20 bin doların altına geriledi. Bazı piyasa analistlerinin yaptığı yorumlarda satış baskısının devam etmesi halinde Bitcoin'in 15 bin $ kadar düzeltme potansiyeli olduğunu belirtiyorlar. Bitcoin dışında altcoinler de bir düzeltmeye girdiler.

Polygon (MATIC), Dogecoin, Solana (SOL), Litecoin ve ETH gibi diğer altcoinler % 5 üzerinde bir düzeltme yaşadılar. Dogecoin %8,58lik bir düşüşle ilk 10 sıralama içinde en kötü performansı gösterdi ve dogecoin'i %8.09 lük düşüşle Shıba Inu takip etti. Kripto para piyasası değeri son 24 saatte % 6.62lik bir düşüşle 928,9 milyar $, toplam kripto piyasa hacmi ise %60,53 lük bir artışla 69,37 milyar $ yükseldi.

Bu düşüşlerin yanı sıra, altcoinler için avlanmayı bekleyen balinaların hareketleri dikkatleri çekti. Verilere bakıldığında dikkat çeken 3 altcoin görülmektedir. Bunlar; Polygon, Fantom ve Aavegotchi son günlerde güçlü ve sağlam hareketler yaşadı. 9 mart günü balinalar tarafından toplam 58.885.143 Matıc işlem gerçekleştirildi.

Balinaların Hareketleri de Fiyatların Düşmesine Neden Olabilmektedir

On chain veri sağlayıcısı olan Santiment, "Coinleri başka bir borsa adresine taşıyan bir borsa adresi" olduğunu açıkladı. Santiment'e göre de bu durum "Genellikle, bu tür bir transfer en kötü ihtimalle bir balina satışını veya en iyi ihtimalle başka bir borsa adresine rutin bir hareketi yansıtır"

Balinaların ilgilendiği diğer bir coin ise Fantom (FTM) coin'dir. 2023 yılına güçlü başlangıç yapan coin, %40 bir gerileme yaşadı. Santiment Fantom (FTM) Coin için "Son büyük işlem, bir borsada 10,2 milyon dolarlık bir hareketti. Şimdiye kadar bu büyük fon transferinden sonra fiyat düştü" açıklamasını yaptı. Aavegotchi (GHST) Coin ise balinaların yaptıkları işlemlerin fiyat üzerinde büyük etkisi olan aşırı fiyat dalgalanmarına şahit oldu. Santiment'e göre balinalardan biri bu gün 8.2 milyon $ bir GHST'yi tek transfer işlemi ile başka bir borsaya transfer etti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.