Balinalar BitMEX Üzerinde Dump Yaparak Fiyatı Dibe Gönderdi

Balinalar BitMEX Üzerinde Dump Yaparak Fiyatı Dibe Gönderdi

En son piyasa faaliyeti, hızlı satışın pazarı yok etmesinin ardından Bitcoin (BTC) fiyatını 7.800 dolara getirdi. Bu işin sorumlusu yine balinalar.

Balinalar Milyonlarca Bitcoin ile Dump Yaptı

Pazar günü geç saatlerden başlamak üzere, sosyal medyada daha fazla bitcoin dump haberleri ortaya çıktı. Pazartesi günü, BitMEX'te işleme başlayan balinalar BTC piyasa fiyatının aşağı yönlü spiraline sebep oldu. Bitcoin fiyatı Pazartesi günü ilk saatlerde destek seviyelerini kaybetmeye devam etti ve 9,100 $ 'ın üzerinde geçici destek kurmuşken sadece birkaç gün sonra 7.800 $ seviyesine düştü.

Balinalar tarafından yapılan bu işlemlerden ilki aynı zamanda 21 milyon dolardan fazla olmasıyla yapılan en büyük satışlardan bir tanesi.

Balinalar BitMEX Üzerinde Dump Yaparak Fiyatı Dibe Gönderdi Balinalar BitMEX Üzerinde Dump Yaparak Fiyatı Dibe Gönderdi

Daha fazla BTC 7,850 $ ve 7,800 $ 'dan satıldığı için dump sona ermedi. Burada ise toplam 11 milyon dolardan fazla bir değer satıldı. Genel BTC likiditesi rapor edilen hacimlere göre çok daha düşüktür ve pazarı yönlendirmeye meyillidir. Ancak DeriBit'te de belirtilen satış serisi, tüm hikayeyi yeterince açılamıyor.

Balinalar Tekrar Satın Almadan Önce Zayıf Elleri mi Silkeledi?

Balinaların satışları kısa bir süre sonra muhtemelen zayıf elleri salladı, daha düşük fiyatlarla satın almak isteyenler amaçlarına ulaşamadı. Önceki işlemlerden sadece birkaç dakika sonra 4 milyon dolarlık BTC satın alındı:

Balinalar BitMEX Üzerinde Dump Yaparak Fiyatı Dibe Gönderdi Balinalar BitMEX Üzerinde Dump Yaparak Fiyatı Dibe Gönderdi

Geçtiğimiz hafta sonu Bitfinex'i de etkileyen hızlı satışın son vakası, fiyatta parçalanan bir dizi piyasa emri bildirdi. Ama şimdi, tüccarların satın alma olasılığı genişledi ve balinalar bir dönüşüm göstermeye başladılar.

Şimdilik, satış baskısı hala BTC'yi 7,814,10 dolar seviyesinde tutuyor ve ardından 7,893 doların üzerinde hızlı bir sıçrama izliyor. Ticaret hacmi, yükselen oynaklık nedeniyle son 24 saatte 47 milyar doların üzerine çıktı. Hemen Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi 41 puandan 17 puana “aşırı korku” seviyesine düştü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.