Avalanche Coin Nedir? Avalanche ile Nasıl Para Kazanılır?

Avalanche Coin Nedir? Avalanche ile Nasıl Para Kazanılır?

Ethereum ağına rakip olarak gösterilen Avalanche, geçtiğimiz aylarda düzenlenen bir lansman ile resmen tanıtılmıştı. Tanıtım sonrasında dünyanın en büyük borsalarında görüntülenmeye başlanan AVAX, yatırımcının da büyük oranda ilgisini çekmeyi başardı. Peki yatırımcıya büyük kazanç sağlaması beklenen Avalanche coin nedir? Bu kripto para birimi ile nasıl para kazanılır? İşte cevapları…

Avalanche Token Nedir?

Son günlerde kripto para topluluğunda tokenleri stake ederek kazanç sağlamak oldukça popüler. Avalanche platformu da tam olarak bu şekilde yatırımcısına AVAX kazanabilme fırsatı sunuyor. Bu noktada öncelikle staking ne bundan bahsetmek gerekiyor.

Staking en basit tanım ile kullanıcıların borsada token yatırımı yaparak, bunları elinde tutması ve bu sebep ile ödüllendirilmesi anlamına geliyor. Kullanıcılar öncelikle almış oldukları Avalanche token ya diğer tokenleri, belirli bir süre boyunca stake etmelidir. Bunun sonucunda ödül olarak belirtilen miktar toplam bakiye üzerinden belirlenerek, aylık olacak şekilde müşterinin hesabına iletilir.

PoW modeline alternatif olarak oluşturulan staking yöntemi, madencilik ile artan enerji tüketimini azaltabilme amacı gütmektedir. PoS olarak da adlandırılan bu yöntem enerjinin verimli kullanılmasına yardımcı olurken, büyük ağ ölçeklendirilmesine de izin verebilmektedir. Kullanıcılar bu açık ağa dahil olarak, doğrudan gelir elde etme fırsatı bulabileceklerdir.

AVAX Coin Grafik

Yatırımcılar tarafından en çok aranan başlıklardan biri olan Avax coin grafik, Avax coin grafiği, 1 AVAX Coin Kaç TL  gibi sorulara aşağıdaki grafikten ulaşabilirsiniz.

[mcrypto id="21167"]

 

 AVAX Coin Yorum

Son zamanlarda popülerlik kazanan altcoin başına avax coin, uzman analistler tarafından önerilmekte ve geleceği olan coinler arasında yer aldığı belirtilmiştir. Bitcoin domanince değeri yüzde 60 lara doğru düşerse, tüm altcoinler zirve yapacaktır. Kripto camiasının deyimiyle altcoin party başlayacaktır.

Avalanche Coin Validatör Olmak

Doğrulayıcı da denilen Validatör, bir nodu işleten ve birinci ağda bulunan doğrulamaya direkt olarak katılmak isteyen kişilerin, bu platform üzerinde addValitator işlemi yapabilmesine verilen isimdir. Validatör olabilmek için;

 • Stake,
 • Nod kimliği,
 • Delegasyon ücreti,
 • Ödül adresi,
 • Başlangıç ve bitiş zamanı bilinmelidir.

Tüm bu kriterlerin yanı sıra Validatör olarak stake yapmak isteyen yatırımcının 2 bin Avalanche coin parası bulunmalıdır.

Avalanche (AVA) Delagatörü Olmak

Avalanche (AVA) Delagatörü olmak isteyen yatırımcıların ise belirli başlı unsurları yerine getirmesi gerekiyor. Temsilci dediğimiz Delagatör, stake sürecine dahil olmak isteyen ancak var olan doğrulama zincirine dahil olmayı tercih edilen AVA Coin sahiplerine verilen isimdir. Delegasyon için öncelikle ‘’addDelagatör’’ işlemi yapılmalıdır. Bunun için şunların bilinmesi gereklidir;

 • Düğüm kimliği: Her düğüm için staker sertifikası baz alınarak üretilen kimliktir.
 • Başlangıç tarihi: Stake’nin etkileştirilmiş olduğu tarihtir.
 • Bitiş tarihi: Stake’nin tamamlanmış olduğu tarihtir.
 • Ödül adresi: Ödül adresi ile tutulan stake tokenler ile biriken ödüllerin, gideceği adrestir.
 • Delegasyon ücreti: Bu ücret ağa katılan doğrulayıcı tarafından ödenmektedir. Yetkilendirilen kişiler, yetkiyi onaylayan kişiye bu ücreti ödemelidir.

AVA Coin ile Stake Yapabilmek

AVA Coin ile stake yapabilmek için öncelikle Avalanche Wallet hesabı açılmalıdır. Bu ağ sistemi ile stake yapabilmek için yapılması gereken adımlar şu şekildedir;

 • Avalanche Wallet cüzdanı açılmalıdır.
 • Cüzdana gerekli para miktarı gönderilmelidir. Paranın P- Chain üzerinde yer alması gereklidir. Herhangi bir borsa zincirinde olması halinde ise, paranın P- Chain’e aktarılması gereklidir.
 • Açılan web sitesi üzerinden Earn/Kazan sekmesi tercih edilmelidir.
 • Adım olarak Doğrulayıcı ol seçeneği tercih edilmelidir. Bunun için bir çalışan bir nod gereklidir. AvalancheGo kaynak kullanılarak ve Binary dosyaları sayesinde bu işlem gerçekleştirilebilir.
 • Adım ise Delagatör ekleme işlemidir. Bunun için yetki vermek istenen doğrulayıcılar seçilmelidir. Daha sonra yetkisi verilecek, stake süresi ve tutarı belirlenmelidir.
 • Bu işlem sonrasında Avalanche ile Stake yapabilmek etkinleştirilmiş olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.