Aragon Coin Nedir?

Aragon Coin Nedir?

Aragon (ANT),  Ethereum ağının üzerine inşa edilen dApp'ler , kripto protokoller ile merkezsiz otonom organizasyonlar oluşturmak ve yönetmek adına birimlere ayrılmış bir yol imkanı sunan merkezi olmayan platformdur.  Aragon ERC-20 token'ı ise sahiplerinin ANT ağını yönetmesini sağlamaktadır.

Aragon (ANT) Coin Nedir?

Aragon (ANT) platformu ile kullanıcılar dünyanın her yerindeki insanlarla işbirliği yapma ve ortak hedefler doğrultusu için çalışma avantajına sahip olurlar.  Bunun yanında da platform sayesinde kullanıcılar güvenli ve şeffaf deneyim yaşamış oluyorlar. Fonların topluluk içerisinde ve kabul edilmiş olan sınırlar içerisinde nasıl kullanıldığını kolay bir şekilde takip edebilirler.

Tüm bunların yanında da herkesin ortak menfaati paylaşmış olduğu ve grupca karar alma sürecine de katıldığı toplulukların olması da ANT platformunun öne çıkan özelliklerinden birisidir.

ANT Aragon ağının yerel bir token'idir. ANT özel ağ hizmetleri ile iş token'larını desteklemek için kullanılır ve genel ağıda yönetmek için bir yönetişim token'idir aslında.  İş token’ları belli bir ekonomik protokollere de erişim için imkan sağlar. ANT token da teşvikleri daha uygun bir hale getirmek ve sahibine gelir veyahut çeşitli ekonomik fayda sağlamak adına fırsatlar sunmak için tasarlanmıştır.

Bunların yanında ise Aragon ağı hizmet taleplerini ANT'ye bağlayarak geliştirmiş olduğu hizmetlerin başarısından yararlanabilmektedir. ANT sahipleri de  yönetişime katılarak  ağın gelişmesinde söz sahibi olurlar.

ANT, Aragon Network  hizmetlerine erişebilmek için kullanılan ANJ ile ARA vb. token'leride desteklemektedir.  Bir tek ağ token'ı yerine birden fazla iş token'ı kullanmanın faydaları ise şunlardır :

  • Riskler kolaylıkla izlenebilir: Her ağ hizmeti kendi risk profiline göre değerlendirilmektedir.
  • Teşviklerin sıralaması daha iyi yapılır: Bağlayıcı akıllı sözleşmeler her protokolün başarısını ilgili olan her iş token'ının başarısıyla ilişkilendirir.
  • Daha Odaklı Topluluklar: İş token’ı sahipleri protokol kullanıcıları adına değerli hizmetler gerçekleştirirler.

ANT Coin Yorumu

Placeholder’dan Chris Burniske ANT token' ilgili olarak, “Tamamıyla yazılım temelli yetki alanlarının başı olan Aragon , iyi şeylerin peşindedir.'' yorumunu yaptı.  Ünlü milyarder Tim Draper da 2020 yılının başında yaptığı bir açıklamada 1 milyon ANT coin aldığını söyledi ve buda Tim Draper'ın ANT coin'e güvendiği şeklinde yorumlandı.

Bir diğer yandan ise ANT token’ın sadece arkasındaki isimden dolayı bile oldukça pozitif yorumlar geldiğini duyuyoruz. Proje ise Forbes’un teknoloji alanında listesi olan “30 yaş altı ilk 30” listesinde bulunan  Luis Cuende tarafından yönetilmektedir.

ANT Coin Grafik

Aragon coin yazıya başladığımız sırada  5,36 $ işlem görmektedir. 175.925.944 USD işlem hacmiyle piyasa değeri açısından 69. sırada oılan ANT token'ın 24 saatli,k işlem hacminin de   31.901.427 USD olduğunu söyleyelim.

Bunların yanında da 13 Ağustos 2020’de 11.45 $ ile zirveyi gören  Aragon Coin, 25 Kasım 2018 yılında da 0.28.54 $ ile dip seviyesini görmüş idi. Şu anda dolaşımda 32.924.120 adet ANT token bulunmakta ve bununda toplamda 39.609.524 ANT olduğu  belirtiliyor.

ANT Coin'i Nasıl Satın Alabiliriz?

Arkasında güçlü bir isim bulunan kripto para birimi ANT token, dünyanın en hızlı ve en güvenilir kripto para işlem platformu olan   Binance'den alabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.