Apple Kripto Paralarla İlgilendiğini Doğruladı

Apple Kripto Paralarla İlgilendiğini Doğruladı

Apple henüz tam olarak kripto para birimi trenine binmemiş olabilir, ancak kesinlikle çok dikkat ediyor. Apple Pay Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, CNN’e son zamanlarda teknoloji devinin kripto para birimlerinin “ilginç uzun vadeli bir potansiyeli” olduğuna inandığını söyledi.

Apple Pay bir gün kripto para birimleri içerebilir mi? Bu fikir, teknoloji firmasında üst düzey bir yönetici tarafından yapılan son yorumlara bakılırsa çok uzak gözükmüyor.

Apple Kripto Paralarla İlgilendiğini Doğruladı Apple Kripto Paralarla İlgilendiğini Doğruladı

Jennifer Bailey, CNN’nin Şef Muhabiri Christine Romans’a bugün şirketin kesinlikle sektöre “göz kulak olduğunu” söyledi. “İlginç olduğunu ve uzun vadeli ilginç bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Konuşma konusu ödemelerin geleceği ve Apply Pay'in değişen zamana nasıl uyum sağlayacağıydı. Facebook, Libra olarak adlandırılan kendi kripto parasını başlatmayı planladığında, Apple kesinlikle sıkışıklığı hissetti ve şimdi sektörde daha erken bir zamanda başa baş olabilecek bir giriş yapabileceğini ima ediyor.

Apple Pay, küresel olarak en yaygın ödeme seçeneklerinden biri olarak kendisini yenilemeye çalışıyor. Şimdiye kadar bunda başarılı oldu. 2014 yılında açılışından bu yana, Apple Pay artık ABD’deki temassız ödemelerin% 70’inden sorumlu. Ancak, bu sadece başlangıç ​​gibi görünüyor.

Baily’in CNN’e söylediği gibi, şirketin hâlâ yapmak için bazı temel eğitimlere ihtiyacı var. Çoğu tüketici hala “fiziksel kartla ödeme yapmanın gerçekten cep telefonunla ödeme yapmaktan daha güvenli” olduğuna inanıyor.

Apple Kripto Paralarla İlgilendiğini Doğruladı Apple Kripto Paralarla İlgilendiğini Doğruladı

Spekülasyonlar

Kripto para birimlerinin Apple’ın uzun vadeli planlarına nasıl uyacağı hala belirsiz. Baily bize sadece bir ipucu vererek teknoloji devinin aktif olarak sektöre dikkat ettiğini doğruladı. Dünyanın en değerli şirketi olan Apple'ın şu anda blok zinciri ile ilgili herhangi bir hizmet sunmayan az sayıdaki teknoloji şirketlerinden biri olduğu göz önüne alındığında, kripto para alanına girmesi tüm sektörde şok dalgalarına sebep olacaktır. Şimdilik sadece spekülasyon diyebiliriz. Ancak Apple’ın kripto para konusunda değişen duruşu umut verici görünüyor.

Kaynak: Beincrypto

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.