Analiz Tablosuna Bakarak Kripto Paranın Yönünü Tahmin Etme

Analiz Tablosuna Bakarak Kripto Paranın Yönünü Tahmin Etme

Kripto paranın yönünü tahmin etmek bu işten para kazanmak isteyen herkesin üzerinde çalıştığı ortak nokta. Kimileri günlerini haftalarını harcayarak kripto paraların yönlerini tahmin etmeye çalışıyor. Bunun için çok sayıda gösterge kullanarak analizler yapıyor. Kimileri ise bu işin aslında göründüğü kadar zor olmadığını, analiz tablosuna bakarak kripto paranın yönünün kolay bir şekilde tahmin edilebileceğini savunuyor.

Yön Tahmini Nasıl Yapılır?

Kripto paranın yönünü analiz tablosuna bakarak tahmin yapabilmek için mumların belirli bir şekle gelmesi gerekmekte. Bir başka deyişle mumlar sadece o şekli aldığında kripto paranın yönü tahmin edilebilir. Bu durum için bazen günler, bazen de haftalar boyunca beklemek gerekli. Ancak büyük paralar ile kaldıraçlı işlemler yapanlar bir defada çok büyük paraları bu sayede kazanabilirler.

Analiz Tablosuna Bakarak Kripto Paranın Yönünü Tahmin Etme Analiz Tablosuna Bakarak Kripto Paranın Yönünü Tahmin Etme

Bu tahminde mumlar birbirini takip eden üç farklı hareket sergiliyorlar. Bu hareketler peş peşe geliyor. İlk hareket “Hazırlık” adını taşıyor. Bu harekette piyasa son derece durağan oluyor. Mumlar da çok kısa. Bir süre sonra ise ikinci hareket olan “Genişleme” hareketi görülüyor. Bu harekette ise mumlar yükselme-alçalma-yükselme ya da tam tersi alçalma-yükselme-alçalma hareketi gösteriyor. Mumlar bu hareket sırasında biraz daha üzüyor. Son hareket ise asıl kazandıracak hareket olan “Trend” hareketi. Son hareket bir önceki “Genişleme” hareketine bağlı olarak ani düşüş ya da ani yükseliş şeklinde görülüyor. Eğer bir önceki hareket yükselme-alçalma-yükselme şeklindeyse trend hareketi ani düşüş, alçalma-yükselme-alçalma şeklindeyse ani yükseliş şeklinde görülüyor. Burada işleme genişleme hareketinin son adımında girmek çok önemli. Büyük düşüş yada yükseliş gerçekleştikten sonra işleme girilirse çok fazla kazandırmayacaktır.

3 adımlı bu hareketin gerçekleşmesi için kripto analiz tablosunu sürekli olarak takip etmek gerekiyor. Bu hareket her zaman diliminde gerçekleşen bir hareket olduğu için özellikle uzun zaman dilimlerinde bilgisayarın başında önemli bir zaman geçirmeye sebep olabiliyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.