Analistler Bitcoin İçin Görülecek Seviyeleri Açıkladı!

Analistler Bitcoin İçin Görülecek Seviyeleri Açıkladı!

Bitcoin değeri, yazının kaleme alındığı anda 43,400 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Geleneksel pazar ile kıyaslandığında daha iyi performans göstermesi nedeni ile en güçlü kripto par olarak nitelendirilmektedir.

  • Çarşamba günü Bitcoin 45,000 dolar seviyesinin üzerinden işlem gördü.
  • Analistlere göre yükselen fiyat potansiyeli olan bir eğilimin tersine döndüğünü belirtiyor.
  • BTC'nin 48,250 dolar seviyesini aşması  56,000 dolar seviyesine ulaşmasını sağlayabilir.

Son üç günde %20 oranında değer kazanması ile tekrar gündeme gelen Bitcoin  daha yüksek seviyelere çıkma trendini başlatma potansiyeline sahip olabilir.

Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti

Yeni bir yükseliş trendine işaret olarak gösterilen Bitcoin'in yükselmesi arkasında bulunan satın alma baskısını oldukça arttırıyor. Fiyatın üç günlük yükselme ivmesi ile 45,30 doları görmesi ilerleyen günlerde daha da yükseleceği şeklinde yorumlanıyor ve yatırımcıların dikkatini daha fazla çekiyor. Bitcoin grafiklerinde görülen iniş ve çıkışlar yatırımcıların ve analistlerin tahminlerini kuvvetlendiriyor. Sırası ile Bitcoin fiyatı %73, %644, %43 ve %250 şeklinde arttı. Bu durumda artarak devam edeceği kanısını kuvvetlendirmektedir.

Bitcoin'nin 48,250 Doları Aşması 56,000 Doları Görmesini Sağlayabilir

Analistlerin yaptığı yoruma göre IntoTheBlock’un IOMAP’si Bitcoin'in ilerleyen zamanda daha güçlü dirençler ile karşılaşacağını savunuyor. Verilere göre 3.40 milyon hesap BTC değeri  47.000 ila 49.500 dolar arasında iken 1.71 milyondan fazla Bitcoin satın almıştı. Bu olay göz önünde bulundurulduğunda yükseliş trendinin başlaması ile bu durum tekrarlanabilir ve Bitcoin yeni bir rekora doğru ilerleyebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.