Ampleforth Coin (AMPL) Nedir? Nasıl Alınır?

Ampleforth Coin (AMPL) Nedir? Nasıl Alınır?

Ampleforth Coin (AMPL) Nedir? Nasıl Çalışır?

Ampleforth Coin ve protokolü, günümüz para birimleri gibi yüksek ölçeklendirme özelliğine sahip, akıllı bir meta para olarak karşımıza çıkmakta. Kendi sitesinde yayınladıkları açıklamalara göre; günümüz geleneksel para birimleri gibi tedarik esnekliğine sahip, ayrıca Bitcoin ve değerli madenlerden biri olan Altın gibi emtia özelliği göstermekte.

AMPL Coin evrenini anlamaya yönelik bu yazımızda ise; Ampleforth Coin Nedir?  Nasıl Çalışır? Nereden ve  Ampleforth Coin Nasıl Satın Alınır? AMPL Coin yorum/yorumları ve diğer tüm detayları işliyor olacağız.

Ampleforth Coin Nedir?

“Parayı yeniden keşfetme” mottosu ile yola çıkan protokol pek çok borsada sıralanan bir kripto para birimidir. Protokolün kendi tokeni “AMPL”, merkeziyetsiz bankacılık sistemleri için bir teminat olarak ve sanal para ekonomisi için de alternatif bir temel para olarak kullanılmak amacı ile piyasa sürüldü.

Ethereum Blockchain’inin üzerinde ve ERC-20 tabanlı bir token olarak karşımıza çıkan coin, “konjonktür karşıtı” ekonomi politikasını benimsiyor. Bu politikayı benimsemesi, coini diğer DeFi protokollerinden ayrı bir yerde tutuyor. Çünkü, AMPL coinin talebi artarsa tokenlerin arzı da fiyat değişikliklerini dengelemek adına artmış oluyor. Konjonktür karşıtı yapısı sayesinde, yatırım amacı ile kolayca kullanılabiliyor.

Nasıl Çalışır?

Ampleforth protokolü her zaman fiyat ve tedarik dengesini korumaya yönelik çalışmalar yürüttüğünü belirtiyor. Bu dengenin korunamadığı durumlarda otomatik olarak bir rahatsızlığın başladığı da protokol geliştiricileri tarafından belirtiliyor.

Platforma göre bu denge bozukluğunda sistem kendine evrensel olarak yeni bir denge noktası arayışına giriyor. Ayrıca enflasyondan kaçırmaya yardımcı olmak için coin sahiplerine ve yatırımcılara, doğrudan fiyatı şişirme ya da fiyatı düşürme politikalarını uygulayarak fiyatı sabitleyebilmeyi vaat etmekte. Protokol gereği enflasyon sorununu çözen, düşüntülü çıkarları olan ve istikrarlı bir stabil coin olarak karşımıza çıkan AMPL’i takipçilerine sunuyor.

Ampleforth Coin Nasıl Satın Alınır?

AMPL Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan AMPL Coin satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • KuCoin
  • Uniswap
  • Bitfinex
  • Gate io
  • FTX
  • MXC (MoCha)

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini kolayca temin edebilirsiniz.

Ampleforth Coin (AMPL) Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 AMPL Coin 5,53 TL civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00007286 BTC, Ethereum karşılığı ise 0,00213222 ETH tutarındadır.

Coinin seyreden güncel fiyatına ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

AMPL Coin Yorum

Piyasa sıralamasında 73. Sırada yerini alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 30,11 TL’den, tüm zamanlar en düşük değerini ise 2,20 TL civarında görmüştür. Protokolün benimsediği politikalar incelendiğinde, benzersiz işlem düzeni ve sağlam parasal nitelikleri ile tercih edilebilir coinler arasında olduğunu söylemek mümkün.

Coin yakın orta ve uzun vadeli yatırım amacı için ideal, ayrıca analistlerin açıklamalarına göre de; yakın vadeli kullanımlarda kripto para portföylerinde çeşitlendirme yöntemi için tercih edilebilir coinler arasında gösteriliyor.

Tüm bunlara ek olarak, uzun vadeli kullanım olarak merkezi bankasının dijital para birimlerine karşı bir alternatif olarak da kullanılabileceği düşünülüyor. Proje geliştiricileri tarafından yapılan bir açıklamaya göre, AMPL coin makroekonomik açıdan diğer altcoinlere göre çok daha kullanıcı ve çevre dostu olarak ifade ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.