Amerika Bir Kripto Dolar Çıkaracak mı?

Amerika Bir Kripto Dolar Çıkaracak mı?

Facebook’un kripto dünyasına girme girişimi, kesinlikle dünyanın dikkatini çekti. Bu arada, Çin’in kendi stablecoinini başlatma niyeti ABD’li politikacıların dikkatini çekti. Endüstri liderleri, dijital varlıklara karşı olumsuz tutumları nedeniyle ABD’nin geride kalacağını merak ediyor.

Coinbase Patronu : Amerika Kriptonun Arkasında

Facebook’un küresel finansal egemenliği, kendi kripto parası sayesinde çok sayıda kişiyi sarstı. Aslında o kadar çok ki, düzenleyici baskısından ve ilgili ülkelerden gelen protestolardan dolayı projenin çoktan durduğu görülüyor.

Avrupa Birliği bankacıları, Facebook para birimini piyasaya sürülmeden önce yasaklamak için güçlerini birleştiriyor ve dünyanın en kalabalık iki ülkesi (Hindistan ve Çin) çabaları engelliyor, gelecek Libra için oldukça acımasız görünüyor.

Buna ek olarak, Libra Birliği’nin önde gelen ortaklarından PayPal’ın ayrılmasının, dünyanın Facebook’a mali olarak güvenmediğini açıkça ortaya çıkıyor.

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, ABD'nin kripto para birimlerine karşı gülünç olumsuz tutumunu gözden geçirmesi ya da daha gelişmiş ülkelerla karşılaşacağı bir gelecekle yüzleşmesi gerektiği konusunda farklı görüşlere sahip.

Şu anda Çin istikrarlı bir para kazanmayı düşünüyor, ABD’nin Libra'ya gülünç tepkisini tekrar gözden geçirip geçirmeyeceğini merak ediyorum. Birçok kripto para birimi var ve Libra bunlardan sadece bir tanesi. Ancak ABD hükümetinin tepki verme şekli neredeyse hepsini arkada bırakmak istemesi gibi. ”

Amerika Bir Kripto Dolar Çıkaracak mı? Amerika Bir Kripto Dolar Çıkaracak mı?

Sosyal medya devinin veri gizliliği, sunucu güvenliği ve haber manipülasyonu ile ilgili geçmiş performansları göz önüne alındığında Libra'ya karşı duruş tamamen haklı. Ancak, Armstrong Çin referansıyla ilgili bir şeyin üzerine olabilir.

Güvenilir bir dijital dolar gecikmiş durumda. Tether, skandallar ve manipülasyon ve denetim tutarsızlıkları suçlamaları ile iç içe geçmiş, ancak şu anda tercih edilen istikrarlı bir madde olarak görünüyor. Geçtiğimiz yıl boyunca USD karşısında bir miktar daha değer kazanmıştır, ancak kullanımları ihmal edilebilir düzeydedir.

Armstrong, inovasyonun genellikle ilk başta, özellikle de finans akışı üzerinde kontrolü gibi yardımsever bir tutuş talep eden eski kafa politikacıları ve bankacıları için, sezgisel ve rahatsız edici göründüğünü söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.