Alpha Finance Lab Nedir?

Alpha Finance Lab Nedir?

Bitcoin dünyasını yakından takip edenler için Alpha Finance Lab önem taşımaktadır. Birçok kişinin aklında Alpha Finance Lab nedir sorusu yer alıyor. Bu noktada, Binance Akıllı Zincir ve Ethereum’dan başlamakla birlikte farklı blok zincirlerinde beraber çalışacak ve kullanıcılara adından da tahmin edilebileceği üzere alfa getirecek olan ürün ekosistemi yaratmaya çalışan, zincirler arası bir DeFi platformu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu noktada, Alpha Lending; Alpha Finance Lab tarafından oluşturulan ilk ürün olmasıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca, Alpha Lending’in algoritmik olarak ayarlanmış faiz oranlarına sahip merkezi olmayan bir kredi protokolü olduğunu ifade edebiliriz.

Alpha Finance Lab (ALPHA) Nedir?

Alpha belirtecinin ne olduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Platformun yerel yardımcı belirteci olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada, token sahipleri; herhangi bir varsayılan krediyi karşılamak adına Alpha tokenlerini stake ederler. Bu sayede, ağ ücretlerinden bir pay elde etme şansları olacaktır. Buna ek olarak, Alpha jetonları; likidite madenciliği ve yönetim oylama için de kullanılma şansı yaratmaktadır.

Alpha Finance Lab; iki farklı yönetişim uygulamaktadır. Söz konusu yönetişimler; merkezi olmayan otonom organizasyon sayesinde uygulanır. Bahsettiğimiz yönetişimler arasında ürün düzeyinde yönetişim ve Alfa Finans düzeyinde yönetişim yer alır.

Herkesin çok merak ettiği ürün düzeyinde yönetişim sayesinde Alpha token sahiplerinin birtakım Alpha ürünlerinin temel parametrelerine oy vermesine izin veren bir unsur olarak dikkat çekmektedir.

Alpha Finance Lab; finans dünyasının geleceği adına büyük bir öneme sahiptir. Hem BSC hem de Ethereum’da beraber çalışacak olan ürün ekosistemini yaratan bir DeFi platformu olduğunu yinelemeliyiz. Bu noktada, yukarıda detaylarından bahsettiğimiz Alpha Lending; projenin ilk ürünü olarak uzun zamandan bu yana konuşulmaktadır. Merkezi olmayan ve aynı zamanda havuz tabanlı bir kredi protokolü olduğunu ifade etmeliyiz.

Alpha Lending; kullanıcılarına ciddi ayrıcalıklar tanımaktadır. Her şeyden önce, kullanıcıların protokolde desteklenen varlıkları tedarik ederek faiz kazanmaları mümkün olmaktadır. Sistemin ilerleyişi de son derece basittir. Borç verenler tarafından yatırılan varlıklar; ilk olarak her bir varlığın toplam likiditesini borç alanların bir süreliğine kullanabileceği havuzlanmış bir fona toplayan akıllı bir sözleşmeye aktarılmaktadır. Bu noktada, borçlular tarafından ödenilen faiz; borç verme likidite sağlayıcılarına birbiriyle orantılı olacak şekilde dağıtılır.

Alpha Finance Lab sisteminin işlemesini merak edenlere bu konuyla ilgili bir bilgi verebiliriz. Bir kullanıcı borç veren olmak istediği takdirde BNB gibi desteklenen varlıklardan birisini protokole yatırma şansına erişecektir. Paranın yatırılmasının ardından kullanıcı; yatırmış olduğu BNB’sinin kullanıcının payını temsil eden faiz taşıyan tokenler olarak bilinen alToken’leri alacaktır. Sonuç olarak, borç verenin almış olduğu faiz; BSC’deki her blokta tahakkuk ettirilerek sonlanacaktır.

Alpha Finance Lab hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Her şeyden önce, borç verme havuzu sözleşmesi önem taşır. Bu sözleşme; borç verme havuzundaki para yatırma başta olmak üzere ödünç alma, geri çekme, geri ödeme, tasfiye gibi işlevler dahil olmak üzere bütün kullanıcı davranışlarını yönetmektedir. Bunun yanı sıra, borç verme havuzu yapılandırıcısı da önem teşkil eder.

Bu yapılandırıcı; adından da anlaşılacağı üzere borç verme havuzu için yapılandırma işlevi sağlar. Bir başka deyişle, havuz yapılandırması başta olmak üzere faiz oranları hesaplaması ve daha birçok belirteç havuzunun yapılandırmasını uygular. Bir diğer önemli detay ise Altoken sözleşmesi olmaktadır. alTokens’ın basımı ve yakılması gibi süreçlerin yönetimi bu sözleşme ile yapılır. Bunun yanı sıra, alToken; herhangi bir kullanıcının borç verme pozisyonunu veya yatırılan tutarın söz konusu varlığın toplam likiditesindeki payını temsil eder.

Alpha Coin Yorum

Kripto paraların 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde ne kadar gündemde olduğunu bilmeyen yok! Kripto paralar; en kısa sürede geleneksel paraların yerini alacak gibi duruyor. 2000’li yılların sonunda Bitcoin ile beraber hayatımıza giren kripto paralar; herhangi bir merkezden yönetilmemelerinden dolayı değer taşırlar. Bir başka deyişle, kasıtlı olarak çıkarılan spekülasyonlardan dolayı değerlerinin etkilenmesi mümkün değildir. 7/24 açık bir piyasa olan kripto para dünyasına her geçen gün yeni isimler katılmaktadır.

Alpha Coin; yukarıda bahsettiğimiz üzere kripto para dünyasına yeni katılan bir kripto para birimidir. Yeni olmasından dolayı bilhassa bu sektörün uzmanı olmuş yatırımcıların ilgisini çektiğini söyleyebiliriz. Kısa sürede büyük borsalarda da listelenen Alpha Coin; ciddi derecede ilgi görüyor demek mümkün! Bu noktada, birçok yatırımcı, Alpha Coin’i önemli bir fırsat olarak görmektedir. Ancak, yine de Alpha Coin’in gidişatını izlemeyi tercih edip yatırım yapma konusunda acele etmeyenlerin sayısının da pek az olmadığını ifade etmeliyiz.

Alpha Coin; yukarıda detaylı bir şekilde açıkladığımız Alpha Finance Lab platformunun yerel tokeni olarak bilinmektedir. Bu token sayesinde para kazanmak son derece basittir.Bunun yanı sıra, diğer kripto paralarda olduğu gibi Alpha likidite madenciliği ve yönetim tokeni olarak da kullanılabilirler. Alpha Lending ise Alpha Finance Lab projesinin piyasaya sürdüğü ilk ürün olmasından dolayı ayrı bir öneme sahiptir. Merkezsiz bir kredi protokolü olan Alpha Lending ile kullanıcılar protokolde desteklenen tokenleri sunarak kar elde etme şansına sahip olurlar.

Alpha Coin; kripto para sektöründe APC olarak geçmektedir. Bu yazının yazıldığı sırada (18 Ocak 2021) bir APC; 0,0026 TL gibi bir değere sahiptir. Bunun yanı sıra, bir Alpha Coin; aynı zamanda 0,0003 Amerikan doları olarak geçmektedir. Alpha Coin’in saatlik değişimi; % -1,25 olmakla beraber günlük değişimi (18 Ocak 2021) ise %-16,98’dir. Bunun yanı sıra, Alpha Coin’in haftalık değişimi de %163,49 olarak bilinmektedir.

Alpha Coin; henüz yeni piyasaya çıkmış bir kripto para birimi olmasından dolayı hakkında yapılan yorumlar olumlu değildir. Geçmiş fiyat verilerine dayanılarak Alpha Coin’in 2021 yılının sonunda 0,002935 Dolar olması beklentisi bulunmaktadır. Ancak, bir yıl sonra tam da bugün Alpha Coin fiyatının 0,003588 olması da söz konusu olabilir. Buna ek olarak, önümüzdeki üç yıl içerisinde Alpha Coin fiyatının 0,02101 Dolar olması da beklentiler arasındadır. Alpha Coin; şu anda tüm kripto para birimleri arasında 2123. sırada bulunmaktadır.

Sonuç olarak, Alpha Coin’in en azından şu aşamada yatırımcılar için çok iyi bir seçenek olmadığını ifade etmeliyiz.

Alpha Finance Lab Coin Nasıl Alınır?

Alpha Finance Lab Coin; diğer kripto paralar için geçerli olduğu gibi işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance aracılığı ile hem hızlı hem de kolay bir şekilde satın alınabilir. Binance borsası üzerinde ALPHA/BTC, ALPHA/BNB, ALPHA/BUSD, ALPHA/USDT işlem çiftleri ile kazançlı Alpha Coin ticareti yapmak mümkün olmaktadır. Alpha; son veriler dikkate alındığında 1.000.000.000 arza sahip olmakla beraber 174.136.442 adet dolaşım miktarı bulunur. Güncel olmasa da 10 milyon dolar piyasa değerinin olduğu söylenmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.