Algo Coin Geleceği 2023 - 2025 | Algo Coin Fiyat Tahminleri  | Algo Coin Yorum

Algo Coin Geleceği 2023 - 2025 | Algo Coin Fiyat Tahminleri | Algo Coin Yorum

algo coin yorum, algo coin geleceği, algo coin nedir, algo coin nereden alınır, algo coin fiyat tahminleri ve algo coin haberleri yer almaktadır.

Akıllı sözleşme platformlarından birisi olan Algo yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği coinler arasında yer almaktadır. PoS protokolü sistemi ile çalışan coinler arasındadır ve şeffaf bir dijital varlık olmasıda yatırımcılar için güven unsuru olarak kabul edilir. Algo coin geleceği 2022 ve 2023 de nasıl bir seviyede olacak?, algo coin hedef fiyat? Gelin hep beraber inceleyelim.

 

 

 

Algo Coin Nedir

Algorand ( ALGO)  merkezsiz projeler ile uygulamalar yoluyla hemen herkesin başarı sağlayacağı açık bir sistem kurmayı hedefleyen  bir PPoS ( Pure Proof of Stake) blockchain projesi.

 

Algo, MIT profesörü olan ve önemli kriptografi temsilcisi  Silvio MİCALİ tarafından geliştirilmiştir. ALGO'nun başlıca özellikleri özel izin istemeyen , açık kaynak kodlu , ölçeklendirilebilen, şeffaf bir güvenli ağdır. Algo ekibinde matematikçiler, ekonomistler ile kriptograflar bulunur.

 

ALGO'nun amacı ise benimsenen blockchain'e engel teşkil eden güvenlik, merkezsizlik ile ölçeklenebilirlikleri kaldırmaktır.

 

Algorand  Nasıl Çalışır? 

Algo'da kullanıcılar consensus mutabakatına katılmak için gizli ve sürekli bir şekilde seçilirler. Burada bulunan her blokta yeni bir seçim sistemi vardır. Mutabakatta katılımcılar ağı koruma sebebiyle her blok seçiminde tur değiştirmektedirler. Katılım sağlanmadan önce kullanıcıların kim olduğu hakkında kimse bilgi edinemiyor.  Algorand’da kullanıcılar konsensüs protokolüne katılmak için rastgele, sürekli ve gizli bir biçimde seçilmektedir. Tura katılım sağladıktan sonra turda kimlerin olduğunu görür ve salgırganları engeller.

 

Algorand'ın Başlıca Özellikleri Nelerdir?

1) Güvenlik ile Ölçeklenebilirlik:  Mutabakat dünya genelinde önemli olan finansal sistemlerle karşılaştırılması yapılarak yüksek ödeme işlem hızını garanti eder.

 

2)Merkeziyetsiz Ekonomi:  Merkezi olmayan işletmler ile bütün mal ve hizmet tüketicileri açısından olduça önemlidir. Ekonomi  dijital , şeffaf ve kesintiz  duruma geldikçe işletmeler de stratejik bakımdan önemlerini kaybetmemek , potansiyellerini devam ettirmek adına merkezi olmayan teknolojilere yönelim sağlamaktadır.

 

3)İşlemlerin Tamamlanması: Algo'nun yenilikçi özelliğidir. Blockchain kısımlara ayrılmadan işlemlerin anında olmasını ve koşulsuz bir şekilde tamamlanmasını yapar. Diğer blok zincirleri  ise işlemsel bütünlük ile belirsizlikten dert yakınırlar ama bu durum Algo'da çözüme kavuşmuştur.

 

ALGO'yu Nasıl Satın Alırız? 

Algo blok zincirinde güç işlemleri ve ağ katılımını ya da  durumdaki değişiklikleri sağlamak için Algorand ismi verilen yerel kripto para biri kullanılır. Kullanıcılar sistemde durumlarını çevrimiçi veyahut çevrimdışı bildirimi yaparak Algorand'larını kullanırlar.

 

Algo dünyanın önemli birçok borsası tarafından listelenmiştir. Algorand'ı satın almak isterseniz bu borsaları kullanabilirsiniz. Algorand'ın işlem gördüğü çiftler ise ; ALGO / BTC, ALGO/ TUSD, ALGO/ BNB, ALGO/PAX, ALGO/USDT, ALGO/USDC.  Algo'nun Andorid cihazlar içinde ücretsiz olarak indirimi yapılabilen bir cüzdanıda var.

 

 

 

 

Algorand Coin Kurucuları

Silvio Micalli tarafından 2017 yılında kurulan platformun günümüzde CEO’ luğunu Steve Kokinos yürütmektedir. Platformun ana ekibinde 12 kişi esas sorumlulukları taşıyıp, sistemi yönetse bile birçok konuda danışmanlık aldıkları 10’ dan fazla kişi bulunmaktadır. Algo projesinin geliştirilmesine katkı sağlayan ve gelişim aşamalarını kontrol eden firma ise Algo Capital’ dir.

 

Algorand (ALGO)  Coin Teknik Analizi

 

Algo Coin Yorum ve Algo Coin Fiyat

Algo Coin yorum olarak kısaca bahsedersek; 03.05.2021 tarihinde Saat 05.05’ te Algorand fiyat $1.42’ ten işlem görürken değeri son 24 saat içerisinde ortalama %4 oranında artmıştır. Coin’ in 24 saatlik trade hacmi ise yaklaşık %13 oranında yükselmiş olup $219,605,287’ dir. Coin, 24 saat içerisinde en yüksek $1.43’ e ulaşırken en düşük seviye olarak $1.33’ e kadar düşmüştür.

 

Algo Madenciliği Nasıl Yapılır?

Algorand platformu iş birliği kanıtı olarak Proof of Work (PoW) yerine Proof of Stake (PoS) protokolüne benzeyen Pure Proof of Stake (PPoS) protokolünü izlemektedir. PPoS algoritması ile bu platformda kullanıcılar ellerinde bulundurdukları Coin’ ler kadar daha fazla mining etme imkânına sahip olmaktadır.

 

Algorand platformu kullanıcılarına madencilik işlemlerinde hem ekonomik ve donanım açısından hem de gerekli olan enerji bakımından daha fazla tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

 

Algorand Ne İşe Yarar?

Platform kullanıcılarına blok zincir üzerinde DeFİ tabanlı projelerin merkeziyetsiz olarak ölçeklenebilir ve güvenilir olarak geliştirilmesine imkan sağlamaktadır. Finans ve ekonomi alanında kullanıcılarına birçok fırsat ve işlem yapabilme olanağı vermektedir.

 

Birçok şirket ve yatırımcılar için oldukça önemli olan bu platform, kullanıcılarına küçük ölçekli işletmelere dahi yatırım sağlama olanağı vererek ellerindeki varlıkları değerlendirmelerine yardımcı olup birçok fırsat sunmaktadır. Diğer taraftan bu platform, stabil Coin alt yapısıyla işleyen sistemleri geliştirmekte ve birçok blok zincir tabanlı olarak işleyen finansal uygulamalarla entegre olarak çalışabilmektedir.

 

Algorand Destekli Uygulamalardan Bazıları

Oldukça geniş kapsamlı işlem ve ticari fırsat imkanı sunan Algo platformu, piyasada var olan ve aktif olarak işleyen bazı uygulamalar ile birlikte ortak çalışabilmektedir. Bu uygulamalardan bazılarından kısaca bahsedersek;

 

1.     USDT

 

Kullanıcıların stabil coinlerin depolanmasına ve işletilmesine olanak tanıyan Tether blok zincir teknolojisinde en çok bilinen platformlardan bir tanesidir. Ayrıca USDT kripto borsalarda en fazla işletilen para birimlerinden biridir.

 

USDT’ de Algorand platform ağ sistemi üzerinde saniyede 1000’ den fazla işlem yapabilme hızına sahiptir. Tether’ de bu platformun sunmuş olduğu tüm kaynaklardan yararlanmaktadır.

 

2.     Blockstack

 

75 milyon dolardan daha fazla finansal desteğe sahip olan Blockstack kullanıcıların çevrimiçi olarak izlediği bilgi işlem protokolü ile yeni internet uygulamaları geliştirmesine ya da var olanı tüketmesini sağlamaktadır. Bu platform ve Algorand ortak olarak Clarity akıllı sözleşmelerini gelecekteki yeni uygulamalara entegre edebilmek için bir çalışma yürütmektedir.

 

Birlikte bu sözleşme üzerine çalışan iki platform, kullanıcılara blok zincir uygulamalarında daha güvenilir ve gizliliğe dayalı hizmet almalarına yardımcı olmaya çalışmaktadır.

 

3.     Orion Protocol

 

Bilindiği gibi bazı platformlarda likiditeler dağıtılmış şekilde kullanılmaktadır. Bu da kullanıcılar için olumsuz birçok durumu oluşturup karşılarına çıkarabilmektedir. Orion Protocol, bu durumu elimine etmek için geliştirilmiş platformlardan biridir.

 

Orion Protocol, kripto piyasasında var olan bütün likidite sağlayıcılarını tek bir sistem üzerinde toplamaktadır. Bu platform daha hızlı ve güvenilir şekilde kullanıcıların işlem yapmalarını sağlamak, tüm takas ve ticari işlemlerde yine kullanıcıya birçok imkan sunabilmek için Algorand iş birliği ile Eterna Capital Venture Stüdio’ ya katılmıştır.

 

4.     Circle

 

10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan ve 100 milyondan fazla işlemin gerçekleştirildiği Circle, global olarak blok zincir teknolojisini kullanarak yatırımcıların tüm finansal işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlamaktadır.

 

Circle’ in yerel kripto parası USDC ile çalışan Algorand, sistemin sağladığı bütün imkanları kendi zincirine ekleyerek kullanıcılarına dijital para ödeme kolaylıkların hepsini sunmaya çalışmaktadır. Finansal olarak kripto para birimleri ile ödeme ya da al sat ve transfer işlemleri kurulan bu ortaklıkla daha hızlı ve kolay olarak gerçekleşmektedir.

 

5.     Marshall Islands SOV

 

Marshall adaları kripto para teknolojisini en erken kabullenen ve kullanan ülkelerden bir tanesidir. Ülke kendi kripto parası SOV’ u geliştirerek kullanmaya başladı bile. Algorand’ da her zaman kripto varlıkları ve teknolojisini destekleyen bir platform olduğundan, SOV’ un dünyaya duyurulması ve hızlı, güvenilir şekilde kullanımının sağlanması için kaynak sunarak destek olmaktadır.

 

6.     FUB

 

1952 yılında Roma üniversitesi tarafından geliştirilen FUB (Fondazione Ugo Bordoni), telekomünikasyon ve iletişim teknolojileri üzerine çalışmalar yapan bir Vakıftır. 5G teknolojisine ulaşıp haberleşme alanında çığır açmak isteyen FUB, sistemini blok zincir uygulaması olan Algorand’ la birleştirerek kripto sistemlerinin getirmiş olduğu tüm kaynak ve avantajlardan faydalanmayı amaçlamaktadır.

 

7.     FlexFinTx

 

Bilindiği gibi Afrika ülkeleri iletişim, para kullanımı ya da kimlik kullanımından dolayı birçok hizmete erişim açısından oldukça fazla sıkıntı yaşamaktadır. Buna yönelik olarak FlexFinTx, buradaki insanlara yoksun oldukları tüm hizmetleri satın alabilmeleri ve ulaşabilmeleri için Algorand’ la birlikte çalışmaktadır.

 

FlexFinTx bu şekilde kripto varlıkların kullanıcılara sunduğu her türlü al sat ya da hizmetlere ulaşım konusundaki kolaylıklara ulaşabilmelerini mümkün kılmaktadır.

 

Algo Uzun Vadede Ne Olur

Algo yatırımcılarının en çok merak ettiği konunun başında algo coin uzun vadede ne olur sorusudur. Algo coin uzun vade beklentisi 20 dolardır. Bir çok kripto para uzmanı algo coin geleceğinin parlak olduğu ifade etmektedir.

 

Algo Coin Fiyat Tahminleri

Kripto uzman analistlerin Algo fiyat tahminleri incelendiği kısa vade beklentisi 2-5 dolar arası, orta vade beklentisi 5-10 dolar arası, uzun vade beklentisi ise 10-25 dolar arasıdır.

 

Algo Coin Geleceği 2022

Algo coin geleceği 2022’in son dönemlerine yaklaştığımız bu  zamanlarda  yatırımcıların merakını cezbetmektedir. Ekim ayı itibariyle 1.45$ minimum, 1.67$ ise maksimum görmesi bekleniyor.  Longforecast verilerinden yine yola çıkarsak Aralık ayında ciddi bir düşüş beklenmekte ve maksimum çıkacağı fiyatın 2.06 $ olması öngörülmekte.  Bu verilere göre sadece Aylül ve Ekim aylarında bu coine yatırım yapmanın mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Algorand Nedir? Algorand Nedir?

 

Algo Coin Geleceği 2023

Geçen yılın son ayında gerçekleşen düşüşün bu yılın ilk ayında devam edeceğini öngören analist sitesi, Algo coin geleceği 2023 için oldukça umut vadeden bir analiz gerçekleştirmiş. Ocak ayındaki düşüş , Şubat ayı ile birlikte yerini yükselişe bırakacak ve %15.9 civarı bir yükselme beklenmekte.

 

Yükselişin Haziran ayına kadar devam edeceğini söyleyen analiz sitesi, Haziran ayında maksimum 2.81$ seviyelerini göreceğini belirtmektedir. Bu ayda bu coinin ineceği en düşük rakam ise 2.27$. Bir önceki aya göre düşüşe geçecek olsa da, Eylül ayı itibariyle Algo hedef fiyatı bu siteye göre gerçekleşecek. Eylül ayında bu coinin 3.30$ maksimum seviye, 2.50$ ise minimum fiyat seviyesine ineceği belirtilmekte. 2021 son ayında düşen coin, 2022 Aralık ayında ise maksimum 3.82$ seviyelerini görecek diyen analistler, taban fiyat olarakta 3.08$ olacağını öngörüyor.

 

Algo Coin Geleceği

 

Algo Coin Geleceği 2024

Algo coin 2024 tahminleri ne yazıkki yatırımcıları memnun etmeyecek seviyelerde. Söz konusu analiz sitesi 2022’de ki yükselişin 2024’de duracağını belirtmekte ve 2024 Ocak ayı itibariyle %15’den daha fazla düşüşün olacağını söylemektedir. Bu ayda maksimum 3.57$ seviyelerinin görülmesi bekleniyor ve Şubat ayı ile birlikte tekrar bir düşüşün olacağını paylaşılan grafikte görüyoruz. Bu ayda ise göreceği maksimum rakamın 3.00$ olması öngürülüyor. Eylül ayı ise, en dibi göreceği ay oluyor ve 2.32$ rakamının maksimum görülebilecek rakam olduğu paylaşılıyor.

 

Algo coinin analist sitesine göre bu yıldaki düşüşü Kasım ayı ile sona eriyor ve 3.12$ maksimum görebileceği fiyat olarak belirleniyor. Bu yükseliş yılın son ayında da devam edecek ve minimum 2.92$ seviyelerini görecekken, maksimum ise 3.63$ seviyelerini göreceği belirtiliyor.

 

 

Algo Coin Geleceği 2025

Algo coin geleceği 2025 uzun vadeli yatırımcıların ilgisini çeken bir konudur. 2025 yılı ile birlikte bu coinde yükseliş 2022 de olduğu gibi birçok ayda gerçekleşecek ve Ocak ayında 3.38$ minimum düşeceği rakamken, 3.88 de yükseleceği maksimum rakam olarak öngörülüyor. Maksimum fiyatta ki 4$ rakamına ise Şubat ayı ile birlikte kavuşacağı bildirilse de bir sonraki ay olan Mart ayında bu yükseliş durup, olağan bir grafik çiziyor. Nisan ayı ile 4.54 maksimum rakama gelmesi beklenen bu coinin yükseliş dönemleri de bu ay itibariyle sona eriyor.

 

Algo coin tahminleri baz alındığında yılın ilk aylarında ciddi bir yükseliş söz konusu. Sonraki aylarda ise düşüşler başlıyor. Kasım’a kadar belli dönemlerde kısa süreli yükselişler olsa da düşüşler söz konusu ve Kasım ayında da maksimum görülebileceği rakam olarak 2.90$ seviyelerine tekrar çekilmesi analistlerce bekleniyor.

 

Algo Coin Yükselir mi?

Algorand coin geleceği analistlerce incelendiğinde parlak görünse de, bazı dönemler sert düşüşler bekleniyor. Bu yüzden de yatırımcıların bu sert düşüşlere karşı önlem alması gerekiyor. 2022 yılındaki yükseliş yılın neredeyse tümüne yayılacak diye yorumlanıyorken, 2023 yılının ise sıkıntıların olabileceği yıl olarak yorumlanıyor. 2024 yılında ise, ilk aylarda bu coinin geleceği oldukça parlak görünüyor. Nisan ayından sonra ise dikkatli olmakta fayda var.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.