Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler

Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler

Kripto para işinde al-sat yaparak zengin olmayı hedefleyen insanların yanında bir de ufak kazançlar sağlamayı hedefleyen ve bununla mutlu olan bir topluluk var. Ancak al-sat sırasında yapılmaması gerekenler mevcut. Eğer bunları yaparsanız kazanmanız gerçekten zorlaşmakta. Bu yazımızda bunların ne olduğuna bakacağız.

En önemli maddelerden bir tanesi herhangi bir coine girerken nerede çıkacağınızı önceden belirlememek. Bir coin aldığınızda nerede çıkacağınızı belirlemediğiniz zaman sürekli olarak bir bekleme halinde olursunuz. Coin yükselme eğilimdeyse yükseliyor diye seyre dalarsınız ancak bir süre sonra bir de bakmışsınız aldığınız değerlere geri gelmiş. Bu yüzden fazla aç gözlü olmadan elden çıkarmanızda fayda var.

Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler

Hızlı Yükselen Coinlere Kanmayın

Al-sat sırasında yapılmaması gerekenler arasında bir diğer madde de hızlı bir şekilde yükseliş gösteren coinleri satın almak. Özellikle hakkında hiçbir şey bilinmeyen, nasıl bir teknolojiye sahip olduğu ve neler sunduğu belirsiz olan ancak bir anda %500 oranın artış gösteren coinler her zaman en tehlikeli coinlerdir. Bu olay aslında acemi yatırımcıları çekmek için yapılan bilinçli bir pompalama hareketidir.

Uzun vadeli yatırım amaçlı bir coini almadan önce bu coin hakkında yeterince araştırma yapmamak da yapılan en büyük hatalardan. Bu araştırma coinin kullandığı teknolojinin ileride ne kadar kullanılıp kullanılmayacağını, arkasındaki aktif yazılımcı ekibini, arkasına alabildiği insan sayısını ve en önemlisi coinin piyasada dolaşacak toplam miktarını kapsamalıdır. Bütün bunlar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra coin için alış hamlesinde bulunulabilir.

Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler

Kripto para işine girenlerin akıllarındaki tek düşünce kazanmaktır. Ancak bu konuda da biraz gerçekçi olmakta fayda var. Bu işin içinde kaybetmenin de var olduğunu unutmamak gerek. Özellikle al-sat yaparken en önemli öğrenme şekli dayak yiyerek öğrenmektir. Bunun anlamı da kazanmayı kaybede kaybede öğrenmek demek. Ne kadar para kaybederseniz bu işin nasıl işlediğini daha iyi anlayacak ve ona göre nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda daha net adımlar atacaksınız.

Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler

Al-sat sırasında yapılmaması gerekenler arasında bir diğer madde de araştırmadan tamamen başkalarının söyledikleriyle hareket etmek. Özellikle piyasada bu kadar çok analizcinin olduğu bir dönemde yapılması gereken en iyi davranış bu analizcilerin yaptıkları analizlere göre kendi hareket planınızı ortaya çıkarmak olmalıdır. Aklı başında hiçbir analizci yatırım tavsiyesinde bulunmaz.

Fidelity hakkındaki son gelişmeleri yazdığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.