Airswap Coin Nasıl Alınır?

Airswap Coin Nasıl Alınır?

Bilindiği gibi kripto borsa platformları merkezi ve merkezi olmayan para transferi sağlamalarına göre birbirlerinden ayrılmaktadır. Merkezi belli olan borsalar her ne kadar yatırımcıyı cezbetse de güvenlik açığı fazla olduğundan çok fazla korsan saldırılara maruz kalmaktadır. Belli bir merkez üzerinde çalışmayan borsalarda ise bu şekilde saldırılar yok denecek kadar az olmaktadır. Airswap, merkezi olmayan token transferi sağlayan bir platformdur.

AirSwap, Fluidity firmasında geliştirilmiş olup, kurucu ortakları Fluidity CEO’su Michael Oved ile Don Mosites ve Sam Tabar’dır. Belli bir merkez üzerinden yönetilmeyen Airswap tamamen kripto para kullanıcılarının karşılıklı olarak yaptıkları alışverişe bağlı kriptografik olarak çalışmaktadır.

Airswap yapılan transferlerden komisyon ücreti almaması ile birlikte yapılan tradelerin her biri kullanıcıların karşılıklı belirlediği fiyatlar üzerinden bir cüzdandan diğer cüzdana ilerlemektedir. Bu da arada herhangi bir aracı borsa olmadığı için yapılan token transferlerinin diğer borsalara nazaran daha hızlı ve gizli olmasını sağlamaktadır.

Airswap ile token alışverişleri herhangi bir blockchain üzerinde gerçekleşmemektedir. Tamamen kişiler arasında karşılıklı olarak anlaşmaya bağlı ilerlediğinden al sat bilgileri alışverişi yapanlar arasında saklı kalmaktadır. Bu da Airswap’tan yapılan işlemi diğer borsalarda yapılan trade işlemlerine göre korunaklı hale getirmektedir.

Airswap, 2017 ve 2019 yılına kadar üç ürün geliştirdi. Bunlar; Airswap Token (AST) (2017), Airswap Space(2018), DexIndex (2019).

  • Airswap Token sonrası sunulan iki üründe swap protokolüne katkıda bulunmak için geliştirildi.
  • Airswap Space ile swap yöntemini kullanmak isteyen yatırımcıları bir araya getirecek bir platform oluşturulması sağlandı. Böylelikle kullanıcılar birbirlerini daha kolay bulup iletişime geçebildi.
  • DexIndex ile de yatırımcıların işine yarayacak blockchain alışverişlerinde yararlanacakları merkezi olmayan bir pazar ortamı oluşturdu diyebiliriz.

Airswap Nedir?

AST, kendine ait bir block zinciri olmayan ERC20 standardına uygun ETH tabanlı Airswap tokenıdır. Bu tokenlar diğer coinlere göre daha bağımsız ve daha hızlı şekilde kullanılabilmektedir.  ICO sistemi ile piyasaya giriş yapan AST Token 500 milyon arzın 150 milyonu dolaşımdadır.

AST tokenları MyEtherWallet ya da diğer kripto paralarında depo edilebildiği Ledger gibi soğuk cüzdanlarda muhafaza edilebilmektedir. Bu tokenların tutulması için mobil cüzdanlarda mevcuttur. AST tokenlar cüzdanlarda stake edilerek de saklanabilmektedir.

AirSwap Grafiği, Piyasa Değeri ve Haberleri

[mcrypto id="23264"]

AirSwap Coin yorum

Airswap teknolojik altyapısı çok iyi olan coinlerden birisidir. Kripto para piyasa hacmi yükseldiği zaman yükselecek altcoinlerin başında gelmektedir. Bir çok uzman analist airswap coin hakkında pozitif yorumlar yapmaktadır. Bitcoin domanince oranı düştüğü zaman dikkatle takip edilmesi gerekmektedir.

AST Coin Nereden Alınır?

AST Token’ları Binance üzerinden AST/BTC, Huobi global borsasından AST/USDT ya da AST/BTC ve OKEx’den AST/USDT pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu borsalardan AST satın alabilmek için öncelikle Papara ya da Advcash üzerinden itibari para transferini yapmalısınız.

Airswap Token’ları 13.02.2021’de Huobi borsası üzerinde $0.32 alınabilirken Binance’dan 0,00000687 BTC (687 Satoshi)’den satın alınabilmektedir.

AST; BTC paritesinde 17 Ağustos 2020’ de 2748 SAT değerine yükselip, 9 Ocak 2021’ e kadar düşüş trendine girmiştir. 9 Ocak 2021’ de düşeni kırmış ve 285 SAT’ dan 687 sat’ a kadar yükselerek 3 kat kadar artış sergilemiştir(Bugünü baz alırsak).

Bitcoin boğasının devam ettiği şu günlerde, Bitcoin Dominance’nın 65 altı seyrettiği sürece AST’nin de yükseliş trendini sürdürebileceğini söylemek yanlış olmaz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.