ADA coin yorum güncel: Cardano (ADA) yükselir mi? Cardano (ADA) coin ne zaman yükselecek

ADA coin yorum güncel: Cardano (ADA) yükselir mi? Cardano (ADA) coin ne zaman yükselecek

ADA Coin sistem ağı üzerine getireceği yepyeni Alonzo akıllı sözleşmesi ile platformun gündemine oturmuş iken Cardano değeri bir anda değişim göstererek market hacminde ve fiyatında düşüş yaşadı.

Bilindiği gibi DEFi protokolüne bağlı olarak geliştirilen tüm kripto varlıklarda bu akıllı sözleşmeler oldukça önemli bir yer tutmaktadır.  Bu tarz belli bir merkeze bağlı olmadan yönetilen merkeziyetsiz sistemlerin temelini oluşturan akıllı sözleşmeler Ethereum gibi popüler Coin’ lerin de kullandığı protokollerden bir tanesidir.

ADA’ ya bu akıllı sözleşmelerin de ilave edilmesi aslında Goguen dönemi olarak adlandırdığı (sistemin kullanıcılara yönelik daha işlevsel finansal işletim sistemi ve kolay sorun çözümü sağlayacak yeniliklere odaklı çalışmalar) zaman içerisinde yapılması bekleniyordu.

Bir anda bu sözleşmelerin öne çekilmesi birçok kişiyi oldukça şaşırttı. Kullanıcıları şaşırtan diğer bir gelişme ise DEFi sistemli olarak çalışan Cardano platformunun 2200 kişilik bir merkeze bağlı olacağı konusu oldu.

Cardano (ADA) Coin Fiyat

[mcrypto id="17976"]

Cardano Coin fiyat güncel olarak 13.04.2021 tarihinde Saat 01.52’ de baktığımızda $1.32 olarak işlem görmektedir. Bu Coin’ in 24 saatlik işlem hacmine baktığımızda ise yaklaşık olarak %42 oranında artış yaşamış olup $4,875,776,179 olduğu görülmektedir.  Ayrıca Coin’ in bu 13.04.2021 tarihinde toplam 45,000,000,000 arzının 31,948,309,441’ i dolaşımdadır.

ADA coin yorum

Cardano 2021 yılına bomba gibi girdi. Öncelikle ekibini yeniledi, alonzo güncellemesi yaparak coinlerindeki temel eksikleri giderdiler. Popüler bir çok borsada listelenmeye başladıktan kısa bir süre sonra 1 doların üstüne çıktılar.  1,39 dolara çıkarak kendi rekorunu kırdı. Uzman analistlerin beklentileri kısa vadede 2 dolar uzun vadede ise 5 dolardır.

ADA Coin Geleceği

ADA Coin geleceği ve yine ADA Fiyat tahmini olarak genel bir analiz yapacak olursak Coin’ in temel direnç seviyesi $ 1,49 olduğu görülürken temel destek seviyelerinin $ 0.95 olduğu görülmektedir. Coin 27 Şubat ve 18 Mart 2021 tarihlerinde all time high ($1,495) seviyelerini test etti.

03 Kasım 2021’ den itibaren yükseliş trendine giren bu Coin en son 18 Mart tarihinde gördüğü zirveden düzeltmesini yapmış olup MA50’ ye ($1.02) temas edip düzeltmesini tamamlayıp yeniden yükselişine devam ediyor.

Şu sıralar kripto piyasasında Total Market Cap $2 trilyon dolar olmasına rağmen, coinlerin hemen hemen hepsinin son 2-3 ayda oldukça değerlenmesi ve BTC’ nin de $61 bin seviyesini 29 gündür aşamaması sonucu alt coinlere temkinli yaklaşmakta fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Her ne kadar Bitcoin’ de globalde ve ülkemizde borsalardaki Bitcoin’ lerin soğuk cüzdanlara çekilerek $65-75 bin dolar beklentisi yüksek olsa da BTC’ nin aylık RSI’ ı 91.65 lerde olması nedeni ile (94-96’ larda düzeltme beklenebilir) kısa vadeli yatırımcının piyasaya temkinli yaklaşması makuldür. Fakat orta-uzun vade bekleyecek olanların çok endişe etmesine gerek olmayabilir. Bu söylenilenler yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.