Cardano Kurucusundan Flaş Açıklamalar, Neden Ethereumu Sert Dille Eleştirdi?

Cardano Kurucusundan Flaş Açıklamalar, Neden Ethereumu Sert Dille Eleştirdi?

Cardano ADA kurucusu olan Charles Hoskinson tarafından ETH’a eleştiri yapıldı. Özellikle ETH 2.0’ın yönetim konusunu ele almadığını ve bu yüzden ADA’nın halihazırda çok daha iyi olduğunu belirtti. Hoskinson bu açıdan da ADA’nın ETH’dan daha iyi olduğuna inandığını belirtmiş oldu.

Hoskinson için bu durum ise ETH’ın uzun vadede düz bir çizgide hareket etmesine yönelik temel sebep olarak öne çıkıyor. Özellikle on chain olarak adlandırılan yönetişim kripto para birimi blok zincirinde yer alan değişimleri yönetme ve uygulama yöntemini ifade etmiş oluyor. On chain yönetişim blok zinciri protokolüne kodlanan değişiklikleri gerçek hale getirmek için kurallar bulunuyor.

ADA’nın ETH’dan Üstün Olduğunu İfade Etti

Diğer yandan ADA, yol haritasında Voltaire aşaması ile uzun vadeli etkisini de değerlendirmiş oluyor. Bu durum da ADA’nın kendi kendini idame ettirmekte olan bir ağ haline gelmesi için de temel bir parça olarak görülüyor.

Hoskinson yaptığı açıklamada “ADA ağının gerçekten merkezi olmayacak bir hale gelmesi için Shelley döneminde tanıtılmış olan dağıtık haldeki altyapıya değil de aynı zamanda merkezi olmayan bir şekilde zaman içinde sürdürülür hale gelecek olan bir sisteme ihtiyacı bulunuyor,” dedi. İki birim arasındaki yönetişimi karşılaştırma yapan Hoskinson, ETH 2.0 ağın zaman içinde ne türden bir şekilde gelişme gösterdiğini tam olarak netlik kazandırmadığına da dikkat çekti. Aynı zamanda Hoskinson ETH’un çıkmazının büyük olduğunu ve bu durumun görülmesi gerektiğini de belirtti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.