Abd'li Yatırımcılar Okullarda Kripto Eğitimi Verilmesini İstiyor!

Abd'li Yatırımcılar Okullarda Kripto Eğitimi Verilmesini İstiyor!

Amerika Birleşik Devletleri'nde kripto konusunda bilgisi veya ilgisi olan ebeveynlerin ve mezunların üçte ikisi, kriptonun okullarda öğretilmesi gerektiğine inanıyor. Yeni bir araştırmaya göre öğrenciler bu şekilde ekonominin geleceği hakkında bilgi edinebilirler .

Yakın zamanda yayınlanan çalışma, ebeveynlerin %64'ünün ve ankete katılan mezunların %67'sinin kripto para birimlerinin zorunlu eğitimin bir parçası olması gerektiğine inandığını buldu. Gruplar, blockchainMetaverse ve değiştirilemez tokenler (NFT'ler) konusunda farklı bir görüşe sahipti . Yaklaşık %40'ı bu konuların müfredata dahil edilmesi gerektiğine inanıyordu.

Katılımcılar, yeterli bilgiye sahip olup olmadıklarını öğrenmek için önceden tarandı. Konuları gerektiği gibi anlamayan herkes diskalifiye edildi. Toplam 884 veli ve 210 mezun ile anket yapılmıştır.

Sonuçlar, Amerika Birleşik Devletleri'nde kripto para birimlerinin artan farkındalığı ve benimsenmesiyle ortaya çıkıyor. Veri araştırma merkezi Pew'e göre, Amerikalıların yaklaşık %88'i en azından kripto para birimlerini duymuşken, ABD'de ikamet edenlerin %16'sı hayatlarının bir noktasında kripto para birimlerine yatırım yapmış veya ticaret yapmıştır.

Ayrıca anket, kriptoya yatırım yapan hem ebeveynin hem de mezunların kripto eğitimine katkıda bulunma olasılığının yüksek olduğunu buldu. Ebeveynlerin dörtte üçü, çocuklarının kripto eğitimine ortalama 766 dolar katkıda bulundu. Ayrıca, mezunların dörtte üçünden fazlası eğitime ortalama 1.086 dolar harcadı.

Connecticut Üniversitesi ve Arizona Eyalet Üniversitesi, blok zincir teknolojisi ve kripto uygulamaları hakkında giriş kursları veren ABD merkezli kolejler arasındadır. Connecticut profesörü Marianne Lewis'e göre, üniversitesinin isteğe bağlı 14 haftalık kursu, öğrencilerin kripto para birimlerini nasıl yöneteceklerini ve bu tür dijital varlıkların ekonomimizi nasıl etkilediğini öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Ayrıca Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Harvard Üniversitesi gibi prestijli üniversiteler de benzer kurslar vermeye başladı.

Ayrıca, her iki grubun da ekonominin geleceğini öğrenmenin en önemli yanı sıra yatırımları çeşitlendirme, fırsatlar yaratma ve yatırım ruhu geliştirme aracı olduğu konusunda hemfikir olduğu tespit edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.