ABD COVID-19 'un Kritik Hizmetleri Arasında Blockchain'i Listeledi

ABD COVID-19 'un Kritik Hizmetleri Arasında Blockchain'i Listeledi

ABD COVID-19 'un Kritik Hizmetleri Arasında Blockchain'i Listeledi

Başkan Donald Trump tarafından 16 Mart'ta yayınlanan COVID-19 kılavuzuna göre, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA), virüsün yayılmasını etkili bir şekilde azaltmak için gerekli kritik altyapı hizmetleri arasında dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) listeledi. Bu nedenle, “Temel Kritik Altyapı İşçileri” gibi blockchain yöneticilerinin normal çalışma programlarını sürdürmeleri beklenmekte.

Blockchain Kritik Bir Altyapı Hizmeti

Başkan Trump, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansını ilaç, sağlık, gıda tedarik zinciri ve diğer başka kritik altyapı endüstrilerinde çalışanlar gibi COVID-19 kritik hizmetlerinin bir parçası olması gerektiğini belirtti. COVID-19 kılavuzuna uygun olarak Birleşik Devletler İç Güvenlik Bakanlığı gıda ve tarım tedarik zincirindeki blockchain yöneticilerini kritik altyapı çalışanları olarak listeledi.

CISA diyor:

CISA, Devlet ve yerel yetkililere toplumlarını korumaya çalışırken, halk sağlığı güvenliği ile ekonomik ve ulusal güvenlik açısından kritik işlevlerin sürekliliğini sağlarken yardımcı olacak “Temel Kritik Altyapı İşçileri ”nin ilk listesini geliştirdi. Liste aynı zamanda Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC) işgücü ve müşteri koruma rehberliğini hesaba katmak için uygun şekilde değiştirilen sektörleri, alt sektörleri, segmentleri veya kritik fonksiyonları belirlemek için kritik altyapı topluluğu karar verme süreçlerini de bilgilendirebilir. ”

Google, Amazon ve Twitter dahil olmak üzere çok sayıda ABD merkezli üst düzey firmanın çalışanları için evde çalışma politikaları uyguladığı bir dönemde, CISA yeni listesinin operasyonların sürekliliği ile ilgili faaliyetlere öncelik vermeye yardımcı olacağını, “kritik altyapı çalışanlarının yetki alanları içinde ve arasında uygun harekete” dahil olacakları açıklandı.

Virüs Dikkatle İnceleniyor

En önemlisi, CISA, son Eleştirel Kritik Altyapı İşçileri listesinin tavsiye niteliğinde olduğunu açıkça ortaya koymuştur; Şimdiye kadar, Amerika Birleşik Devletleri'nde bildirilen 35.070 koronavirüs vakasından 458 kişi hastalıktan öldü. Sadece 178 enfekte insan tamamen iyileşti.

Blockchain teknolojisi, gerçek zamanlı düşük maliyetli sınır ötesi ödemelere ve daha fazlasına güç vererek küresel anlamda finansın yüzünü değiştirirken, yeni doğan teknoloji de tedarik zinciri ve lojistikte oldukça etkili. Şubat 2020'nin başlarında Amerika Birleşik Devletleri gıda güvenliği gözlemcisi olan Gıda Güvenliği ve Denetim Servisi'nin (FSIS), gıda ihracat sertifikasyon sistemlerinin optimizasyonu için bir blockchain konsepti geliştirmek için IBM ile güçlerini birleştirmişti.

Bir önceki yazımız olan "Kaldıraçlı Borsalarda Likidasyon Nedir?" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.