50X Yapacak Coinler 2023

50X Yapacak Coinler 2023

50X yapacak coinler 2023 listesinde AVAX, Moonbeam, DASH, SAND, Shiba coin, dogecoin yer buldu.

50X yapacak coinler 2023 listesinde AVAX, Moonbeam, DASH, SAND Coin yer buldu. Altcoinbuzz analistlerinin ve Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko’nun tahminlerine göre AVAX ve GLMR orta vadede 50X yapacak kripto paralar arasındalar. İçeriğimizde 2023’te 50X yapabilecek coinler hakkında detaylı ve analist görüşlerini sizlerle buluşturuyoruz.

50X yapacak coinler 2023

 • Avax
 • moonbeam
 • dash
 • sand coin
 • mana
 • enjin
 • dogecoin
 • theta

Avalanche (AVAX) Coin

Avalanche, Ethereum blok zinciri gibi token yaratmaya elverişli olan ve ölçeklendirme sorunlarına çözüm getiren bir ağdır. Avalanche ağı üzerinde Poligon, Play Crabada, Trader Joe gibi projeler, pek çok DEFİ uygulaması ve kripto para dünyasında önemli konuma sahip diğer uygulamalar bulunur. AVAX Coin ise Avalanche blok zincirde işlem ücretlerini karşılamak için kullanılan yerel kripto para birimidir. Kripto para borsalarında alım-satım işlemlerinde kullanılır. AVAX Coin, stake edilmesi halinde düğüm oluşturucu kullanıcılara belirli bir stake ödülü kazandırır.

AVAX Coin 13 Ocak 2023’te %5 oranlı aşağı yönlü hareket kapsamında 17.37 dolardan işlem gördü. Ancak analistlere göre bu coin gelecekte 50X artış yapma potansiyeli taşıyor. Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, AVAX’ın 50X yapacağını düşünen stratejistler arasında yer alıyor.

Yusko, AVAX Coin’in bir sonraki boğa koşusunda diğer altcoinlerden daha iyi performans sergileyeceğini öngörüyor. Sene başından bu yana %70 üzeri artış yapan AVAX Coin’in Amazon duyurusundan önemli ölçüde faydalandığı belirtildi. Öte yandan 2023’te kayda geçen %40 oranlı BTC rallisinin AVAX fiyat değerinin daha fazla yükselmesinde etkisi oldu.

Moonbeam (GLMR) Coin

6 Şubat 2023 tarihinde Altcoinbuzz analistleri, 50X yapacak coinler 2023 kategorisinde hangi coin’e yer verdiklerini açıkladılar. Analistlere göre GLMR Coin 50X artışla yatırımcılarına kazanç sunma potansiyeli taşıyor. Analistler Moonbeam’in cross-chain iletişim için en gelişmiş ekosisteme sahip olduğunu ifade ediyorlar. Çalışmaların DOT üzerinden gerçekleşebildiği bu ekosistemde birlikte çalışabilirlik unsurunu korumak ise temel amaçlardan.

Altcoinbuzz analistler Moonbeam Coin neden önemli? Neden artış yapabilir? sorularına ise aşağıdaki ifadeler üzerinden yanıt veriyorlar.

 • Moonbeam kendisini Polkadot, Ethereum ve daha ötesindeki tüm işlevleri birleştirebilen zincirler arası uygulamalara yönelik akıllı sözleşme platformudur. Bu alandaki tek DOT projesi değildir ama en güçlü olanıdır.
 • Yukarıdaki özellik geliştiricilerin ETH ile uyumlu merkeziyetsiz uygulamaları veya DAap’leri kendilerine ait olarak Moonbeam üzerinden rahatlıkla oluşturabilmelerini sağlıyor.
 • Geliştiriciler Moonbeam üzerinde Ethereum’un kalbi olan EVM makinesini de kullanabiliyorlar. Bu durum onlara Solidity bilgisayar dilinde akıllı sözleşme ve DAap oluşturma avantajı kazandırıyor.

İlgili niteliklerin GLMR Coin’in gelecekte başarı elde etmesini sağlayacağı düşünülüyor. Diğer yandan GLMR Coin 6 Ocak 2023’ten bugüne kadar %31 oranın üzerinde değerlenmeyi başardı. Bu hafta değer kaybı ile gündeme gelse de aylık bazdaki kazançlarını korumaya devam etti.

DASH Coin

Dash Coin, analistlerin gelecekte 50X yapmasını bekledikleri bir diğer kripto para birimi ve gelecekte ona fiyat artışı kazandırması beklenen özellikleri ise şu şekildedir:

 • Dash Coin, yatırımcılara gizlilik avantajını kazandırıyor. Dash Coin ile işlem yapanlar, kendi kimliklerini koruyabiliyor, coinlerini daha iyi şekilde muhafaza edebiliyor.
 • BTC için gündeme gelen pek çok problem Dash için gündemde değil. Dash Coin yatırımcılara hızlı veri aktarımını vaat ediyor. Kullanıcıların hızlı işlemle zamandan kar etmesini sağlıyor.
 • Dash sistemini kendi kendini idare etme mantığı üzerine kurulmuş ve bu yüzden işlem ücretleri oldukça düşük. Dış bir ağdan yardım almaya gerek duymuyor.

İlgili niteliklere sahip Dash Coin aynı zamanda 2023 Şubat ayında hala yatırımcıların favorileri arasında. 13 Şubat 2023’de 62.88 dolardan işlem görerek yeşil alanda yer aldı. Piyasa sıralamasında 66. olan kripto paranın tarihsel grafiğinde artışı gerçekleştirdiği süreler önde yer alıyor.

The Sandbox (SAND) Coin

SAND Coin, 50X yapacak coinler 2023 listesine analistlerce eklendi. SAND Coin’in gelecekte Metaverse dünyasındaki en önemli kripto paralardan biri olacağı düşünülüyor. SAND Coin, The Sandbox ekosistemindeki işlemler ve etkileşimler için kullanılır. ERC 20 tabanlı SAND Coin’i kullanarak DAO ile platformda alınacak kararlara yönelik oy verilebilir. The Sandbox’ta sanal arizler üzerinden pasif kazanç elde edilen staking işlemine de SAND Coin ile katılım sağlanabilmektedir.

SAND Coin çıkış gerçekleştirdikten kısa süre sonra değer kazanımıyla 0.086 dolara ulaşmıştı. İlgili fiyatı 2020’de tabloya yansıtmıştı. 2021 senesinin ikinci yarısına gelindiğinde ise SAND Coin çıkış dönemi fiyatından %5000 oranında yükselmişti. Bu devasa artış onu ilgi odağı haline getirdi. Token 2021’in Ağustos ayında ise çok beklenen 1 dolarlık hedef fiyatı kırdı. Hemen ertesi gün yeni rekor olan 1.6 dolara çıkış yaptı. Günümüze baktığımızda 13 Şubat 2023’de 0.673 dolardan işlemde. Analistler bu coin’in 2023 içinde 50X artış yapabileceğini ve öncesinde 1 doları yeniden test edebileceğini tahminlerinde vurguluyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.