2023’e Kadar Yükselmesi Beklenen Metaverse Coinleri

2023’e Kadar Yükselmesi Beklenen Metaverse Coinleri

2023’e kadar yükselmesi beklenen metaverse coinleri, ApeCoin, MANA, ENJ, STX, WAX, ILV Coin şeklinde karşımıza çıkıyor. Analistler metaverse dünyasında farklı rolleri olan bu coinlerin, 2023’te değer kazanımı yaşayabileceklerini öngörüyorlar. İçeriğimizin devamında geleceği parlak görülen, fiyat artışı beklenen metaverse coinlerine dair detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

ApeCoin (APE) Coin

APE Coin, BAYC gibi rekor fiyat üzerinden satışa sunulan NFT koleksiyonlarından destek alan bir proje. Yuga Labs’ın arkasında yer aldığı ApeCoin’in hedef kitlesinde şirketler, ünlüler ve kripto para balinaları yer alıyor. Uzmanlar, ApeCoin’i popüler hale taşıyabilecek bir çok haber akışının gündemi meşgul ettiğini belirtiyorlar. ApeCoin metaverse arazi satışlarında ödeme aracı olarak kabul edilirken, BAYC için çekilecek olan filmle ilgili projelerde de boy gösterecek.

Analistlere göre ApeCoin, 2022 senesi içerisinde 7 dolarlık fiyatı yeniden test edebilir. Price Prediction fiyat analiz platformu tahminine göre ise 2023 senesinde 10.08 dolar seviyesinden işlem görebilir.

Decentraland (MANA) Coin

Analistler Apecoin piyasaya dahil olana kadar en çok dikkat çeken metaverse odaklı kripto projesinin MANA Coin olduğunu ifade ediyorlar. Piyasa değeri ele alındığında en büyük 2. Metaverse coin olan Mana, 2022 yılı 6 Temmuzda %7 üzeri artış ile 0.9109 dolardan işlem görüyor. MANA Coin, metaverse land satın alımlarında, sanal mal ve hizmet alımına yönelik ödemelerde kullanılabiliyor.

Ethereum blok zincirinde kurulan dünyanın ilk sanal gerçeklik içerikleri üretilebilen ağı Decentraland, içerikler üzerinden MANA Coin kazanabilmeyi sağlıyor. Analistlere göre, kripto dünyasının yıldızı olabilecek MANA Coin 2022’de fiyat artışı yaşayabilir. 2023’e kadar yükselmesi beklenen metaverse coinleri arasındaki MANA, Price Prediction’a göre 2023 yılında 1.68 dolara çıkış yapabilir.

MANA Coin Nedir?

Enjin Coin (ENJ) Coin

Enjin Coin, Blockchain’i video oyun dünyasına taşımaya odaklanan Enjin projesinin kripto para birimidir. ENJ Coin, metaverse oyunları içerisinde karakter, elbise, silah alımında ödeme aracı olarak kullanılabiliyor. ENJ Coinler aynı zamanda metaverse oyunları arasında transfer edilebiliyor. Analistlere göre 2023 senesine damga vurabilecek metaverse coinler arasındaki ENJ Coin, Coinarbıtragebot tahminine göre 2023’te 2.21 dolarlık fiyatı test edebilir.

Stacks (STX) Coin

STX Coin sahipliği olan yatırımcılar, Stacks platformunda BTC staking yaparak yeni BTC’ler kazanabiliyorlar. Kripto para uzmanlarına göre STX Coin’i popüler noktaya ulaştıran en büyük neden BTC staking fonksiyonu. STX Coin, Stacks ağı üzerinde madencilik yapan kişilere ise ödül olarak sunuluyor.

Güvenilir kripto para borsalarında yatırımda, Stacks’te akıllı sözleşme yürütme işlemlerinde rol alan STX Coin’in 2023’de fiyat artışı sağlayabileceği düşünülüyor. Technewsleader fiyat tahminine göre Stacks Coin 2023’de değerlenerek 1 dolar seviyesine ulaşabilir.

WAX (WAXP) Coin

WAX projesi, merkezi olmayan uygulama Dapp, pazar yerleri, NFT tokenları üzerine inşa edilen blok zincir tabanlı araçlar paketi olarak tanılanabilir. Bu proje metaverse ve DEFİ sektörü için önem arz ediyor. Özellikle, WAX Cloud Wallet, OAUTH gibi hizmetler ise E-ticaret işlemlerine destek sunarak dikkat çekiyor. Müşterileri için 500 milisaniyelik blok süresinde işlem yapma avantajı tanıyan WAXP Coin’in kurumsal şirketlerin gözdesi olması bekleniyor.

WAXP’ın özellikleri oldukça geniş. Ethereum kullanıcıları WAXE Coin staking yaparak ERC20 tabanlı token olan WAXG kazanabiliyorlar. Analistlere göre, 2022 ve 2023 yıllarında yıldızı parlamaya devam edebilecek WAXP Coin değer kazanımı yaşayabilir. Captainaltcoin fiyat analiz platformuna göre WAX Coin 2025’te 0.17 doları görebilir. Price Prediction tahmini ise 2023’te WAX Coin’in 0.21 dolara çıkış sağlayabileceğini işaret ediyor.

wax grafik wax grafik

Illuvium (ILV) Coin

ILV Coin, Illuvium metaverse oyununun yerel kripto para birimidir. Illıvium’da oyuncular fantastik temalı karakterleri ile NFT toplayarak gelecekteki maceralarına atılıyorlar. NFT toplama işlemlerinde ILV Coin kullanırken, oyunlarda başarı elde ettiklerinde ise ILV Coin kazanıyorlar. Metaverse fantastik dünyasında ilgi gören ILV Coin’in 2023 senesinde değer kazanımı yapması bekleniyor. Price Prediction, 2023’e kadar yükselmesi beklenen metaverse coinleri arasındaki ILV’nin, 2023’te 609 dolara kadar yükselebileceğ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.