2019'da Kripto Borsaları 12 Kez Hacklendi

2019'da Kripto Borsaları 12 Kez Hacklendi

2019'da on iki büyük kripto para borsası korsanlığı meydana geldi. Bunlardan 11 tanesi, sadece çalınan müşteri verilerini içeriyordu. Toplamda, 2019'da 292.665.886 dolarlık kripto para ve 510.000 kullanıcı giriş bilgileri kripto borsalarından çalındı. Kripto borsaları, geçen yıl 2018'den daha fazla saldırı yaşadı ve sadece dokuz kripto para birimi borsası güvenlik ihlallerine kurban gitti.

Zaman geçtikçe, kripto borsaları daha güvenli hale gelebilir. Gerçek şu ki, kripto para borsalarına her geçen yıl daha fazla saldırı gerçekleşiyor. Genel olarak, kripto borsalarının müşteri fonlarını korumaları üzerinde belirli kuralları yoktur ve hangi düzenleyici kurumun kripto pazarları üzerinde yargı yetkisine sahip olduğu hala belirsizdir.

Her ne kadar kripto para borsalarının müşteri fonlarını nasıl koruyacağı konusunda belirlenmiş bir kural olmasa da, kripto dostu ülkeler ve devletler var. Kanada, Malta ve Amerika'nın Wyoming eyaleti, işletmelerin işlemesini kolaylaştıran ve güvenlik uygulamaları ile ilgili yönergeler veren kripto dostu bir mevzuat oluşturdu.

Maalesef tüm ülkeler kripto şirketlerinin faaliyet göstermesine ve tüketiciler için riski azaltmasına yardımcı olan kurallar veya yasalar oluşturmamıştır. Kripto para borsalarının müşterilerinin servetini saklama ve koruma şekli, borsadan borsaya farklılık gösterir; ne yazık ki, bu kripto para borsalarını kripto para birimi veya müşteri verilerinin çalınmasıyla sonuçlanan bir yer haline getiriyor. 2019'un kripto para korsanlıklarına ve her olayda ne kadar kripto para, fiat ve müşteri verilerinin çalındığına daha yakından bakalım.

2019'da Kripto Borsaları 12 Kez Hacklendi 2019'da Kripto Borsaları 12 Kez Hacklendi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.