110 Kripto Borsası Japonya'da Faaliyet Göstermek İstiyor

110 Kripto Borsası Japonya'da Faaliyet Göstermek İstiyor

110 Kripto Borsası Japonya'da Faaliyet Göstermek İstiyor

Borsa uygulamalarına ilişkin yeni düzenleyici netlik yaratmasıyla birlikte işlem yapmaya başlamayı ümit eden bir grup şirket de ortaya çıktı. İsviçre ve Singapur'un ardından, borsalar, Japonya’da da kripto para birimleri hakkındaki düzenlemeyle bazı durumlarından netlik kazanmasının ardından yeni bir başlangıç yapmayı hedefliyorlar.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (ÖSO) haberi verdi. Bitcoin.com 110 kripto para borsasının Japonya’da faaliyet göstermek amacıyla düzenleyicilerle temasa geçtiklerini söyledi. Bunun sebebi ise Mayıs 2019'da, Japonya’nın “dijital para birimleri kullanarak kripto varlıklarını, gelir vergilerini ve gelire ilişkin işlemleri yapma” konusunda net talimatlar içeren yeni bir kripto para birimi yasasını faaliyete geçirmesi.

Japonya’da Güneş Doğuyor

Bu, Japonya ve borsaları için bir değişim rüzgârı anlamına geliyor 2017 yılında, 16 borsa Japon düzenleyiciler tarafından onaylandı. Ancak 2018'de, önde gelen borsalardan sonra tüm lisanslar reddedildi Coincheck 534 milyon dolar değerinde NEM kaybına neden olan bir kayba maruz kaldı. Bu bir rekordu. 2019 yılında, kurum, borsada yerinde incelemelere izin veren ve şimdiye dek üç borsaya lisans veren yeni yasalar getirdi. Yakın zamanda bunun çok daha fazlası da gelecek.

110 Kripto Borsası Japonya'da Faaliyet Göstermek İstiyor 110 Kripto Borsası Japonya'da Faaliyet Göstermek İstiyor

Düzenleyici onayı için sırada bekleyenler arasında, Japonya’nın en popüler mesajlaşma uygulaması Hattı’nın sahibi olan LINE Cooperation da yer almakta. Şirketin, ABD ve Japonya dışında dünya çapında faaliyet gösteren Bitbox'ın borsası için de bir lisans almaya yakın olduğu bildiriliyor.

Japonya, kripto para anlamında dünyanın öncülerinden biriydi. 2017 gibi erken bir tarihte kripto para birimini bir ödeme aracı olarak yasallaştırdı ve sektörde çalışmalar yapan en önemli ülkelerin başında geliyordu. Bununla birlikte, 2018'deki yeni borsaların donmasından sonra, pek çok ülkede yasaklama getirildi. Ancak temkinli yaklaşım sonuçlarını yavaş yavaş vermeye başladı gibi görünüyor.

Libra ve Calibra'nın Hindistan'da kullanılmayacak olması ile ilgili hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.