Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Almanya, Coinbase’e Saklama Hizmeti Sunmaya İzin Verdi

Coinbase kripto borsası, kripto para saklama hizmeti sunmak amacıyla Almanya’nın düzenleyici kurumlarından gerekli izni aldı.

] }

Son günlerde çıkan haberlere göre; dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan ABD merkezli Coinbase kripto borsası, kripto para saklama hizmeti sunmak amacıyla Almanya’nın düzenleyici kurumlarından gerekli izni aldı.

Söz konusu bu haber, Bloomberg muhabirlerinden Walter Brandimarte tarafından Twitter gönderisinde duyuruldu. Baş düzenleyici kurumdan alınan onay, Coinbase’in diğer kripto para işletmeleri ve sunduğu hizmetleri için koruyucu maiyetinde olacak denildi.

Bu Haber Coinbase’i Binance’ın Önüne Geçirdi

Son dönemlerde Coinbase’in devletler arası anlaşmalarını görmekteyiz. Borsa, ABD dışındaki düzenleyici erişimini kademeli olarak genişletiyor ve bu durum borsanın geleceği için yarar sağlıyor. Ayrıca BaFin izni bu olumlu gidişatın bir kanıtı olarak nitelendiriliyor. Öte yandan dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance, şu anda çeşitli yasal aksiliklerle karşı karşıya kalmış durumda.

Bunların yanı sıra Coinbase borsası, 50 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip durumdadır. Özellikle 2021’in ilk çeyreğinde 1,5 milyar doların üzerinde gelir kaydetmiştir. Haziran 2021 başlarında borsa, ForUsAll ile bir ortaklık gerçekleştirdikten sonra ABD emeklilik fonu sektörüne giren ilk kripto şirketi olarak da bilinmektedir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu