] }
Altcoin Haberleri

AirSwap(AST) nedir? AirSwap ne kadar?

AirSwap eşler arası ticaret platformudur Ethereum  kullanıcıların birbiriyle doğrudan belirteçleri ticaret araçlarının,. AirSwap kullanıcıların fonlarını kontrol etmediği ve ticaretin yürütülmesi akıllı sözleşmelerle yapıldığı için platform merkezi değil .

AirSwap eşler arası ticaret platformudur. Ethereum  kullanıcıların birbiriyle doğrudan belirteçleri ticaret araçlarının AirSwap kullanıcıların fonlarını kontrol etmediği ve ticaretin yürütülmesi akıllı sözleşmelerle yapıldığı için platform merkezi değil .
  1. Ethereum
  2. Merkezi olmayan

AirSwap’ı kim icat etti?

AirSwap’ın kurucuları Michael Oved, Sam Tabar ve aynı zamanda AirSwap’ın ana şirketi olan Fluidity’un kurucuları.

Biliyor musun?

Ünlü kripto yatırımcıları; Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin her ikisi de AirSwap’ın danışmanı.

Kısa bir tarihçe

🚀 Ekim 2017 – AirSwap Jetonu (AST) satış  36 milyon $  yükseltir.

📟 Ekim 2018 – AirSwap Spaces iletişim, tartışma ve potansiyel merkezi olmayan esnaf koordine etmek grupları sağlar

🔎 Ocak 2019 – DexIndex, Ethereum’daki merkezi olmayan borsalarda farklı jetonların fiyatlarını arayan ve listeleyen açık kaynaklı bir araç olarak piyasaya sürüldü.

Bu kadar özel olan ne?

Merkezi borsalar, kullanıcıların paralarını kendileri için güvenli bir şekilde tutabilmeleri ve hacklenmemesi, yasayı çiğnemeleri veya akılsız kararlar almamaları için borsaya güvenmelerini gerektirir. Öte yandan, işlemlerin tamamen blockchain’de gerçekleştiği merkezi olmayan borsalar aşağıdakilere karşı savunmasızdır:

🐢 Yavaş işlem süreleri, çünkü Ethereum şu anda çok yavaş.

🔒 Merkezi olmayan döviz ticareti herkesin görmesi için asayiş kitaplarında gerçekleştiği için gizlilik endişeleri.

AirSwap’ta, ticaretin yürütülmesi doğrudan bir cüzdandan başka bir cüzdana aynı anda gerçekleşir, bu nedenle önden çalıştırma tehlikesi yoktur. Müzakereler de blok zincirinde değil, özel olarak gerçekleşir, böylece gizlilik korunur. Son olarak, bakım veya saklama gerekmediği için platformun sıfır ücreti vardır.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu