Altcoin Haberleri

ADA İçin Beklenen Kırılma Ne Zaman Yaşanacak?

Cardano ADA son zamanlarda yaşanan düşüş eğilimi kapsamında düşüş göstererek 1,20 dolar seviyesine geriledi. Uzun bir zamandır istikrarlı bir performans gösteren birim için hâlâ simetrik bir teknik formasyon özellikleri görülüyor

] }

Cardano ADA son zamanlarda yaşanan düşüş eğilimi kapsamında düşüş göstererek 1,20 dolar seviyesine geriledi. Uzun bir zamandır istikrarlı bir performans gösteren birim için hâlâ simetrik bir teknik formasyon özellikleri görülüyor. ADA fiyatı 3 günlük grafiğe bakıldığında boğa koşusu senaryosu çizdiği görülüyor. ADA fiyatı ise geldiği noktada kritik önemini koruyor. Yukarıya yönlü kırılması ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etme potansiyelini korurken izleyeceği grafik fiyatının belirlenmesi için etkili olacak.

Zincir içi ölçümlere bakıldığında ADA boğalarında 1,25 dolarlık kritik direnç seviyesinin aşılması sonrasında daha sonra zayıf bir dirençle karşılaşması bekleniyor. Geçen Şubat ayında 1,48 dolar ile en yüksek seviyesini görmüş olan ADA için grafikler yukarıya doğru bir hareket gösteriyor.

Ada Fiyatında Kritik Nokta

ADA grafiğine bakıldığında potansiyel bir boğa bayrağı oluştuğu görülüyor. Fiyatın yukarıya yönlü kırılmasının önünde engel ise 1,25 dolarlık direnç seviyesi olarak öne çıkıyor. Analistlere göre birimin önemli seviyelere ulaşabilmesi için önünde bulunan bu kritik engeli aşması gerekiyor. Teknik grafik verilerine bakıldığında ise ADA 1,25 direnç seviyesinde boğa trendi işareti oluşturmuş gözüküyor. Önemli olan bu kritik eşiğin geçilmesi durumunda ADA yukarıya yönlü bir kırılma göstererek yüzde 80’e varacak boğa koşusu yaşayabilir. Bu kırılma ise analistlere göre ADA fiyatının 2,20 dolar bandına kadar gelmesine neden olabilecek. RSI 52 seviyesinde işlem gören birimde alım satım baskısı da orta derecede görülüyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu