Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

ADA Ekibi Yeni Bir Ortaklık Duyurdu, ADA Güç Kazanıyor

Cardano ADA yatırımcıları memnun etmeyi sürdürüyor. Yıl başında sergilemiş olduğu performansı göstermekte çok zorlanmasına rağmen sistemde yapılan iyileştirme çabaları birimin güç kazanmasına neden oluyor.

] }

Cardano ADA yatırımcıları memnun etmeyi sürdürüyor. Yıl başında sergilemiş olduğu performansı göstermekte çok zorlanmasına rağmen sistemde yapılan iyileştirme çabaları birimin güç kazanmasına neden oluyor.

Kısa süre içinde yüzde 800 gibi bir yükseliş yaşayan ve en son 1,5 dolar bandına ulaşmayı başaran ADA’nın aktif şekilde kullanılmakta olan bir ürünü olmaması fiyatlarında düşüşe neden olmuş ve yükselişin de sınırlı kalmasına neden olmuştu. Bu durumu ortadan kaldıran ADA ekibi ise yeni girişimlerde bulunuyorlar. Bu kapsamda Cardano geliştirici ve proje arkasında duran ana şirket olan IOHK önemli bir karar açıklandı.

Yeni Ortaklık ADA’ya Güç Katacak

Yapılan duyuru kapsamında ADA’nın daha iyi performans göstermesi için gerekli adımlar atılmış oldu. Buna göre IOHK, blok zinciri sağlayıcısı olan World Mobile ile birlikte büyük bir ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında ise şirketler özellikle Tanzanya bölgesinde yeni bir mobil ağın kurulmasını sağlayacaklar.

Tanzanya’da pek çok kişi internet bağlantısına sahip değilken atılacak bu adım ile yüzbinlerce insana 5G bağlantı sunulacak. Bu durumu doğrudan World Mobile geliştirecek. Farklı işletmeler de ağa katılmak için blokzinciri üzerinde olduğu gibi ağ düğümlerini kullanacak ve WMT token olarak da ödül almış olacaklar. ADA’nın yeni projesinin Afrika’da olması firmanın ilerleyen dönemlerde diğer Afrika ülkelerinde de yeni adımlar atabileceğinin işareti olarak yorumlandı. ADA’ya bu bölgelerden beklenenden daha fazla değer katılabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu