Altcoin Haberleri

ABD Hazine Bakanı Kripto Paralara Karşı Uyardı

ABD’nin yeni hazine bakanı olan Janet Yellen kripto paralara karşı uyarılarda bulundu

] }

ABD’nin yeni hazine bakanı olan Janet Yellen kripto paralara karşı uyarılarda bulundu. Yellen, salgın yüzünden insanların alışkanlıklarının değişime uğradığını ve özellikle dijital ortamda yasadışı çok fazla faaliyet yapıldığını vurguladı. Açıklamalarında kripto para birimlerine sıcak baktığını belirten Yellen, bu birimlerin gelecek vaat ettiğini fakat çoğunluğunun yasadışı işleri yapmak için kullanıldığını ifade etti. Yellen, finansal alandaki teknolojik gelişmelerin suç ile mücadele etmeyi kolay hale getirdiğini ama kripto para birimlerinin hâlâ kullanıcılar için önemli riskler taşıdığından bahsetti.

Kripto para birimlerinin özellikle kara para aklama, terör finansmanı ve dolandırıcılık gibi pek çok alanda kullanıldığını ve takibinin zor olduğunu belirten Yellen, yine de ABD hükümetinin bu türden eylemlere sert karşılık vereceğinden bahsetti. Şimdiye kadar sürdürülen mücadeleyi değiştirerek çok farklı bir yol izleyeceklerini belirten Yellen, kripto paraların suçu arttırmak için değil finansal anlamdaki eşitsizliği gidermek amacıyla kullanılması gerektiği ifade etti.

Kripto Para Birimleri Yükseliş Gösteriyor

Janet Yellen daha önceki açıklamaları da göz önüne alındığında kripto para birimlerine karşı sıcak bakan bir isim olarak bilinmiyor. Daha önce yine kripto para birimlerine karşılık sert ifadeler kullanmıştı. Ancak Yellen’in daha önceden yaptığı açıklamalar ile şimdi yaptığı açıklamalar arasında geçen süre zarfında Bitcoin fiyatı yüzde 130 oranında artmış oldu. Yellen her ne kadar kripto paralara karşı uyarıda bulunsa da BTC 2015 yılında kötü profillerinden sıyrılmış ve daha güvenli bir hizmet sunmaya başlamıştı. Tesla gibi firmaların yatırımları da bunu gösteriyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu