Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

2022 Yılında Bitcoin’in 200 Bin Dolar Olması Bekleniyor

Pantera Capital’in CEO’su olan Dan Morehead tarafından sektöre yönelik önemli açıklamalar yapıldı.

] }

Son günlerde kripto piyasalarında düşüş yaşanmasına rağmen analistler sektöre yönelik beklentilerini sürdürüyorlar. Pantera Capital’in CEO’su olan Dan Morehead tarafından sektöre yönelik önemli açıklamalar yapıldı.

Morehead’in analizine göre küresel ölçekte kripto birimleri gün geçtikçe daha fazla benimseniyor. Bu durum ise fiyatların istikrarlı bir şekilde yükselmesi olarak yansıyor. Ünlü isim ayrıca her bir milyon yeni kullanıcının sisteme dahil olması sonucunda BTC fiyatlarının 200 dolar artmış olduğunu ve buna bağlı olarak bu durumun devam etmesi halinde 2022 yılında BTC fiyatının 200 bin dolarlık seviyeye ulaşabileceği belirtildi.

200 Bin Dolar Hedefi Bekleniyor

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda Morehead şu ifadeleri kullandı: “Her 1 milyon yeni kullanıcı için BTC fiyatı 200 dolar yükselme gösteriyor. 2016 yılı Şubat ayının dışında her seferinde fiyat bu şekilde yavaş şekilde yükselmiş oldu. Önemli olan nokta şu ki eğer bu durum devam ederse BTC 2022’de 200 bin dolar seviyesine ulaşmış olacak,” dedi.

Bunun yanında Morehead tarafından yapılan analizde BTC’nin benimsenmesinin temel itici gücü için de akıllı telefonlar öne çıktı. Küresel ölçek kapsamında yaklaşık 3,5 milyar insanın akıllı telefon kullandığını ifade eden uzman bu durumun ise kripto paraların geleceği için çok önemli bir durum olduğunu gösterdiğini vurguladı. BTC fiyatlarında düşüş olmasına rağmen Morehead’a göre son zamanlarda kurumsal yatırımlar arttı ve bunu bir alım fırsatı olarak firmalar değerlendirdiler.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu