Altcoin Haberleri

10 Gün İçinde Piyasadan 90 Milyar Dolar Silindi

] }

Son haftalar içerisindeki üçüncü büyük satış gerçekleşti ve kripto para piyasası dibe doğru yolculuğuna devam etti. Hiçbir kripto para ayılardan kaçamadı.

Satışların 3. dalgası dün başladı ve bugün içerisinde devam etti. Kripto para piyasasının toplam değeri 120 milyar doların altına indi ve son 24 saat içerisinde 23 milyar dolar değer kaybı yaşandı.

Bitcoin tahmin edilen dip noktası 3 bin dolara doğru giderken %15’in üzerinde değer kaybetti ve yazımızı hazırladığımız sırada 3,642 dolardan işlem görüyor. BTC şu anda Ağustos 2017 değerlerine geri döndü ve bazılarına göre kaybın devam etmesi olası. Kasım ayının başından bu yana BTC %43 değer kaybetti.

  1. Borsa Trend Çeşitleri Nelerdir?
  2. Bitcoin Piyasasında Kullanılan “Hash Rate” Kavramı Nedir?
  3. Ripple Haberleri ve Yorumları – 1 Ripple Kaç TL?
  4. Bitcoin Piyasasında Ayı Piyasası Etkisi ve Boğa Piyasası Etkisi Kavramları

Ethereum’da da işler pek iyi gitmiyor. 100 dolara yakın bir değerden işlem gören ETH, ICO yükselişi başlamadan önceki seviyelerine yaklaştı. 18 aylık en düşük fiyatından işlem gören ETH’nin halen ICO’ların elinde bulunan ETH’lerin satılmasıyla sert bir düşüş yaşaması da ihtimaller dahilinde.

Altcoin’lerin birçoğu can çekişirken çift haneli rakamlarda düşüşler devam ediyor. En çok kaybedenlerden bir tanesi %23 değer kaybeden Stellar oldu. Stellar’ı Cardano ve Bitcoin Cash takip etti. Neredeyse bütün altcoin’ler son bir yıldaki en düşük fiyatlarını gördüler. Tether bile 0,97 dolara gerileyerek sıkıntı yaşamaya başladı.

Toplam piyasa değeri 2018’in en düşük seviyesini aşağı çekmeye devam ediyor. Piyasa birkaç saat önce 116 milyar dolara kadar geriledi. Bu da dün 140 milyar dolara yaklaşan piyasa değerinin yaklaşık 23 milyar dolarının piyasadan çekildiği anlamına geliyor. Bu ay içerisinde %43 dipleyen piyasa değeri 90 milyar doların uçup gitmesini seyretti.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu