] }
Altcoin Haberleri

Zilliqa Coin (ZIL) Nedir? Zilliqa Coin Nasıl Alınır?

Zilliqa Coin, kendisine ait blokzincirinin boyutu büyüdükçe doğusal olarak ölçeklendirmeye izin veren parçalamayı uygulamak  için tasarlanmış, ilk “halka açık” blokzincirdir

Zilliqa (ZIL) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Zilliqa Coin, kendisine ait blokzincirinin boyutu büyüdükçe doğusal olarak ölçeklendirmeye izin veren parçalamayı uygulamak  için tasarlanmış, ilk “halka açık” blokzincirdir. Bu zamana kadar ölçeklenebilirlik problemi mevcut blockchain teknolojileri için her zaman sorun olmuştur. Zilliqa Protoklü ile Blockchain’in “fikir birliğine ulaşma” şeklini temelde değiştirir. Parçalama çözüm blokları ağın boyutu ile ölçeklendirilir. Yani; Zilliqa protokolünün saniyede işleyebileceği işlem sayısında bir sınırlama bulunmaz. Tüm bunlara ek, ağdaki düğüm adetine de bağlı olarak, protokol 1 saniyede on ya da yüzbinlerce işlemi tek seferde işleyebilme potansiyeline sahiptir.

zilliqa coin (zil) nedir? zilliqa coin nasıl alınır? 1

Kırık bir ağda akıllı sözleşmeler yapmak protokol adına önemli bir teknik sorun olacağı aşikârken, protokol akıllı sözleşmeleri desteklemeyi vaat ediyor. Fakat bu sorunu, sadece veri akışı ve fonksiyonel programlamaya odaklanmaları sayesinde kolayca aşabiliyorlar.

Zilliqa Coin Nasıl Alınır?

ZIL Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan ZIL coin satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • OKEx
 • Binance
 • HitBTC
 • Huobi Global
 • Bitvavo
 • BKEX

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

Zilliqa Coin Fiyatı

Yazının yazıldığı sıralarda 1 adet ZIL Coin 0,15 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00000189 BTC tutarındadır. Coinin en güncel fiyat düzeylerini CoinmarketCap adresinden kontrol edebilirsiniz.

Zilliqa Coin Cüzdan (Wallet)

zilliqa coin (zil) nedir? zilliqa coin nasıl alınır? 2

ZIL Coini saklayabileceğiniz iOS, Android, web tarayıcısı ve $ZIL’i destekleyen donanım tabanlı pek çok farklı platformda birkaç cüzdan bulunuyor. Aşağıdaki listeden herhangi bir platformu tercih edebilir ya da bu linkten ZIL coinin sitesinde bulunan “Button Wallet” butonuna tıklayarak coinin kendi Telegram uygulamasında cüzdan oluşturup coinlerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

 • Ledger
 • Moonlet
 • Trust Wallet
 • Zillet
 • Atomic Wallet
 • Equal

Zilliqa (ZIL) Coin Yorum/Yorumları

Son 24 saatte 0.025 direncini kırarsa bir sonraki direnç noktasının 0.043 ile 0.050 arasında bir direnç noktasına yerleşeceği düşünülmekte.

09-13 Mayıs 2018 tarihlerinde yakaladığı yüksek ivmeli yükselişin ardından günümüze kadar şaşırtıcı derecede bir hareket göstermeyen coin, şu sıralar en yüksek değerini 0.44-0 TL arasında koruyor.  Bu düzenli seyrediş ilerleyen zamanlarda ani bir ivme ile yükselmesine sebep olabilir.

Zilliqa Coin Haberleri

Coin ile alakalı en güncel ve doğru bilgilere; yeni haberlere, gelişmelere ve daha pek çok ayrıntıya Kointimes.net adresinden ulaşabilirsiniz!

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu