Zcash Nedir? Zcash Madenciliği Nasıl Yapılır? Nasıl Satın Alınır?

0

Zcash (ZEC) Coin Nedir?

Temel amacı gizlilik odaklı bir coin olmaktır. Buna en iyi örnek coin Monero gibi bir kripto para birimi olan Zcash (ZEC) küresel ekonomilerine hizmet etmeyi amaçlayan bir kripto para birimidir. Zcash coin kişisel bilgileri korumak adına ortaya çıkan ve bunu gerçekleştiren önemli kripto paralardan biridir.

Zcash (ZEC) Coin Tarihi?

Zcash (ZEC) coin 28 Ekim 2016 tarihinde piyasaya çıkmış bir kripto paradır. Zcash adını almasının temel sebebi Zerocash protokolünde yer almasıdır. Zcash CEO’su Zooko Wilcox’dur. Sosyal medya platformu olan Twitter’ı aktif bir biçimde kullanan Zooko Wilcox, yaklaşık 20 yıldır kripto para piyasasında aktif faaliyet göstermektedir.

Zcash Madenciliği Nasıl yapılır?

Önemli kripto paralardan biri olan Zcash’in en çok merak edilen konusu ise Zcash madenciliği’dir, işlemci(cpu) yada ekran kartı gücünden faydalanılarak yapılan bir minig’dir. Bu Zcasj madenciliğinde en iyi sonucu olmak istiyorsanız,  GTX model ekran kartları alınmalıdır. Gerekli ekipmanlar sağlandıktan sonra zcash madenciliğine başlamak için için EWMF Cuda Zcash Miner yazılımı indirilmelidir, sonrasında ise herhangi bir havuza(minig pool) katılmanız gerekmektedir.

Zcash Grafik bilgileri ve Zcash Yorum

En çok merak edilen konulardan biri olan Zcash grafik, Zcash yorum, zcash calculator, Zcash usd sorularına aşağıdaki grafikten ulaşabilirsiniz.

Kripto para piyasası hacimlenirse değerini katlayacak bir coin’dir.

Zcash (ZEC) Nereden ve Nasıl Alınır?

Zcash bir çok kripto para borsasından alınabilir, alınması için borsa platformunda yer alması gerekir. Zcash coinlerinin büyük çoğunluğu binance kripto para borsasında yer almaktadır. Ülkemiz de ise paribu, vebitcoin gibi bir çok yerel borsadan da alabilirsiniz. Kripto para nasıl alınır makalemizi okuyarak detaylı bir biçimde kripto paraların nasıl alınacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile kripto para satın alma içeriğine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Zcash Değerli Bir Kripto Para mı?

Kripto para piyasasında toplamda 21 milyon adet Zcash coin bulunmaktadır. Bu kaleme alındığı tarihteki piyasa değeri ise 320 TL, yani; 45,16 Dolar değerinde.En önemli rakipleride; ZEC gibi gizlilik odaklı coin yazılımına sahip ve önem veren Dash, Monero ve Verge gibi kripto paralardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.