Youtube Üzerinden Kripto Para Dolandırıcılığı

İçinde para olan her konuda mutlaka dolandırıcılık vardır. Bu yazımızda dolandırıcılığı kanıtlanmış olan bir kişinin Youtube üzerinde insanları nasıl dolandırdığından bahsedeceğiz. Bu yazıyı hazırlamamızın bir diğer sebebi ise ülkemizden insanların da bu durumdan etkilenmeleri. Youtube üzerinden kripto para dolandırıcılığı hiç bu kadar alelen yapılmadı.

Kapalı Bir Kutu İçinde İnsanları Dolandırmak

Bahsi geçen Youtube kanalının adını vermek isterdik ancak kanalın sahibinin benzer 8-9 adet kanalı mevcut. Kişi, Oracle takma adıyla bilinen Frank Dilullo. Youtube videolarında kripto para işlemleri yaparken çekilmiş videolarla insanları kandırıyor. Bu videolarda 10.000 – 20.000 dolarlık işlemler yapıyor ve bir taraftan kendi oluşturduğu saldırgan dil ve karizmatik konuşmasıyla insanları etkilemeye çalışıyor. Yaptığı işlemler sırasında o kadar rahat bir tavır takınıyor ki olaya son derece hakim ve ne yaptığını bilen biri izlenimi veriyor. Kazanmayı beklerken sigarasını yakıyor, suyunu içiyor.

Youtube Üzerinden Kripto Para Dolandırıcılığı

Youtube Üzerinden Kripto Para Dolandırıcılığı

Bütün bunların yanında sürekli olarak isimlerini kendisinin koyduğu çeşitli taktiklerden bahsediyor ve tüm analizlerin ve göstergelerin işe yaramadığını anlatıyor. Ayrıca yine kendisine ait olan Discord kanalları üzerinden verdiği eğitimlerle insanlara bu taktikleri öğrettiğinden bahsedip Discord kanallarındaki yazışmaları ekranda gösteriyor. Gerçekten de insanlar mutlu ve kazanıyormuş görünüyorlar. Peki bu eğitimleri ne kadar? Bay Dilullo sizden eğitim ücretini Bitcoin olarak kendisine göndermenizi ve ondan sonra size vereceği tarihte birebir olarak sesli görüşme ile taktikleri aktaracağını söylüyor. İstediği para ise tam 0,20 Bitcoin. Bir başka deyişle yaklaşık olarak 2.000 dolar. Bu arada sık sık yoğunluğundan bahsediyor ve eğitim almak için 15-20 gün sonrasına randevu verebileceğini söylüyor.

İnsanlar Eğitimi Alıyorlar

Discord grubuna bakılırsa insanlar bu eğitimi alıyorlar. Ancak Dilullo’nun yaptığı dolandırıcılık çok akıllıca. İnsanların büyük bir para ödeyip eğitim alıp Discord kanallarına girmesi kazanacakları anlamına gelmiyor. Çünkü önemli bir kesim bu eğitimleri alıp kaybediyor. Ancak Dilullo’nun Discord kanallarındaki sürekli tehditleri bu insanların bu kanallar içinde bunları dile getirmesini engelliyor. Hatta takma adı Oracle olan Frank Dilullo, sohbet ekranında kendisine ismi ile hitap edenleri anında banlıyor. Bununla birlikte şikayet eden, soru soran, alakasız konuşan ve dışarı bilgi sızdırdığı anlaşılan herkes atılıyor. Buna karşın sadece kazananların mesajları kalıyor. Eğer Dilullo çok kızarsa açmış olduğu Discord grubunu kapatıp yenisini açıyor ve bu gruba yeni ders satın alanları ekleyip insanları dolandırmaya devam ediyor.

Youtube Üzerinden Video Yayınlamaya Devam Ediyor

Youtube üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapan bu şahıs videolarında sürekli olarak Youtube’da çalışan bir arkadaşının olduğunu ve ne kadar şikayet edilirse edilsin kanallarının kapatılmayacağını da üstüne basa basa söylüyor. Bu arada canlı işlem yaparken çektiği videoların pek çoğunda da kaybetmek üzereyken videoyu bir sebepten dolayı apar topar kesiyor. Videolar incelendiğinde kendisinden eğitim alıp Discord kanalına alınmış çeşitli Türklerin de mesajları görülebiliyor.

Peki bütün bunlar nasıl mı ortaya çıktı? Kendisinden eğitim alıp dolandırıldığını anlayanların yasal işlemleri başlatmaları yüzünden. Evet, kendisi birebir eğitim veriyor ancak bu eğitimleri kayda alıp delil olarak kullananların dediklerine göre 2.000 dolar alıp 30 dakika boyunca konuşup insanlara hiçbir şey söylemeden dersi bitiriyor. Soru sorulmasına izin vermiyor. Eğer ısrar ederseniz sizi aşağılamaya başlıyor ve herşeyi açıkça anlattığını söylüyor. Umarız en kısa sürede alelen yaptığı bu dolandırıcılık son bulur.

İLGİLİ:  Ethereum kurucu ortaklarından Libra ile işbirliği vurgusu ?

Yorum Yok

Cevap bırakın