YouTube Üzerinden Kripto Para Dersleri

YouTube günümüzün önemli sosyal medya mecralarından bir tanesi. Artık son çıkan haberleri dahi YouTube üzerinden öğrenmek mümkün. Bununla birlikte pek çok konu hakkında insanlar kendilerince çeşitli eğitimler çekip burada yayınlıyorlar. YouTube’dan yayınlanan kripto para dersleri de oldukça fazla. Ancak bu derslerin kimler tarafından çekildikleri ve ne anlatıldığı çok önemli.

Yanıltıcı ve Taraflı Dersler

YouTube üzerinde yayınlanan kripto para dersleri her zaman için insanlara doğru bilgi vermiyor. Yanlış bilgilerle insanların yanlış hareket etmeleri sağlanıyor. Bununla birlikte sadece yanlış bilgiler değil, taraflı bilgiler de verilerek videoyu çeken kişi ya da kişiler kazanç sağlamaya çalışıyorlar. Örneğin BitMEX borsası ile ilgili YouTube üzerinde binlerce video bulunmakta. Bu videoların bazılarında BitMEX borsasında ticaret yapılması hakkında eğitimler veriliyor. Ancak bu eğitimlerin büyük bir çoğunluğu BitMEX’in en çok kazandıran borsa olduğunu söylüyor. İşte bu insanları yönlendirme çoğu zaman bilinçli bir şekilde yapılıyor. Sadece BitMEX değil diğer borsalar tarafından parayla tutulan kişiler de YouTube üzerinden ders ve eğitim videosu altında bu borsaların reklamlarını yapıyorlar.

YouTube Üzerinden Kripto Para Dersleri

YouTube Üzerinden Kripto Para Dersleri

Yanıltıcı derslerden korunmak ya da hangi derslerin yanıltıcı olduğunu anlayabilmek oldukça zor. Bu bakımdan eğer kripto para eğitimi almak istiyorsanız bunu YouTube üzerinden değil de ücreti karşılığında Udemy gibi eğitim sitelerinden alabilirsiniz. Bu sayede eğer aldığınız eğitimle ilgili aklınızda bir kuşku oluşursa karşınızda şikayet edebileceğiniz bir merci bulabilirsiniz. Bu konuda Udemy kullanıcılarına oldukça önem veren eğitim sitelerinden bir tanesi durumunda. Şikayet alan ya da insanlar tarafından beğenilmeyen eğitimler hemen kaldırılararak, paylaşılan eğitimlerin kalitesinin de yüksek olması sağlanıyor. 

Türkçe kripto para dersleri nispeten daha masum. Ancak buradaki sorun ise eğitimlerin gerçekten konuya vakıf kişiler tarafından hazırlanmaması. Maalesef herkes kendisini kripto para uzmanı olarak gördüğü için hazırlanan eğitimler oldukça sığ ve yüzeysel.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın