Youtube Kripto Para İle İlgili Kanalları Kapatıyor

0

Kripto para tanıtımlarının yapıldığı YouTube videolarının kaldırılmasıyla ilgili yapılan ilk şikayetlerden sonra, bu konuyla ilgili durum daha da kötüye gitmeye başladı. Etkilenen içerik oluşturucuların sayısı o zamandan beri artmaya devam ediyor ve kripto para topluluğu bu durumda gerekli çözümün ne olabileceğini merak ediyor.

Dünyanın en büyük içerik paylaşım platformu YouTube, bazı kripto tanıtımı yapan kanallara ve içerik oluşturucularına karşı eylemlerini sürdürüyor. Yakın zamanda platform kriptoyla ilgili videoları silmeye ve hatta kanalları yayından kaldırmaya başladı. İlk başta sadece birkaç vaka vardı, ancak liste gittikçe daha fazla insanı etkileniyor.

En son güncellemelere göre, yeni yasaktan etkilenen kripto para birimi ile ilgili kanallar aşağıdaki gibi:

Youtube Kripto Para İle İlgili Kanalları Kapatıyor
youtube’un kapattığı kanallar

YouTube’un kaldırma işlemini açıklamasının nedeni, videoların “zararlı veya tehlikeli içeriği” ve “yasal düzenlemelere tabi ürünlerin satışını” temsil etmesidir.

Son iki gün içinde, büyük kanallarda yayın yapan pek çok influencer, Youtube’un kripto temizliğinin neden yapıldığı konusunda şikayet etmeye başladı. Nugget’ın haberlerinden Alex Saunders, 50 videosunun da aynı muameleyi gördüğünü ve Moon Carl’ın aynı nedenden dolayı Ocak 2019’da yayınladığı bir videosu kaldırmak zorunda kaldığını söyledi.

Kripto para birimi topluluğu, Youtube’un neden bu kadar çok kripto içeriğini sildiğinin farklı nedenleri üzerine spekülasyon yapıyor. Birçok eski videonun silinmesinin n makul sebeplerinden biri, platformun şartlarında ve koşullarında o zamandan bugüne kadar yapılan değişiklikler. Bu, daha önce yüklenmiş ve onaylanmış içeriğin neden etkilendiğini açıklayabilir.

Carl Eric Martin, The Moon Crypto‘nun arkasındaki adam. Moon, aylık aktif görüntülenme açısından Youtube’un en büyük ikinci kripto para kanalı.

Konu hakkında konuşan Carl, YouTube’un hangi tarafta olduğunu anlamadığını söyledi, çünkü kaldırılan ve çekilen videoların çoğunun zararlı bir içeriği yoktu. Bunun yerine sadece Bitcoin’in fiyatı ve haberleri hakkında bilgiler veriyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.