Teknoloji Haberleri

Yerli Otomobil Tanıtıldı

] }

Bir süredir gündemde olan ve insanlar tarafından merakla beklenen yerli otomobil en sonunda Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’nde tanıtıldı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

İtalya’dan konsept olarak iki adet getirilen otomobil, 2022 yılında yollara çıkacak. Otomobilin SUV sınıfında ve gerçekten ilgi çekici bir tasarıma sahip olması gözlerden kaçmıyor. Elektrikli olması itibariyle ön kısmında motor olmadığı için burada herhangi bi motor ızgarası da bulunmuyor. Yerli otomobilin bir diğer artısı da evlerde, iş yerlerinde ve çeşitli bölgelere kurulacak olan şarj istasyonlarında kolaylıkla şarj edilebilecek olması. Otomobilde bulunan akıllı teknoloji sayesinde şoför yola çıkmadan önce mevcut elektriği hesaplayıp yol planını ona göre yapabilecek.

Yerli Otomobil Tanıtıldı
Yerli Otomobil Tanıtıldı

Yerli otomobil 200 ve 400 beygirlik iki güç seçeneği bulunan otomobil günümüzdeki benzinli ve dizel yakıtlı otomobillerle yarışacak düzeyde. Bununla birlikte 200 beygirlik olan 7,6 saniye, 400 beygirli olan 4,8 saniyede 100 kilometrelik hıza ulaşabiliyor.

Yerli Otomobil Tanıtıldı
Yerli Otomobil Tanıtıldı

Yerli otomobilin tanıtımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sara aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Otomobil Girişim Grubu (TOGG) hissedarları da katıldılar.

blank

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu