XRP Mart Ayı Analizi

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:50 pm

Bir süredir durgun şekilde seyreden XRP birdenbire bir hareketlenme içine girdi. Bu hareketlenme bir yükseliş olarak algılanmasın. Sadece hiçbir şey yapmayan şirket aniden ve peş peşe bazı girişimler ile adından söz ettirmeye başladı. Peki, bu girişimler neler? XRP’nin bu girişimleri XRP Mart ayı analizi içinde de olumlu anlamda yer bulacak.

JP Morgan Devreye Giriyor

XRP’nin Mart ayındaki fiyatını etkileyebilecek iki tane yeni gelişme bulunuyor. Birkaç gün önce JP Morgan XRP’ye rakip olacak yeni bir coin çıkaracağını duyurdu. XRP’deki hareketlenme de zaten bu haberin hemen peşi sıra başladı. Yatırımcıların aylardır beklediği gelişmelerden bir tanesi olan XRP’nin Coinbase üzerinde listelenmesi de çok gariptir ki JP Morgan’ın bu açıklamaları sonucunda gerçekleşti. Bu da insanların aklına neden bu kadar süre beklenildiği sorusunu getiriyor.

XRP Mart Ayı Analizi

XRP Mart Ayı Analizi

Bütün bunlar olurken bir diğer konu ise JP Morgan’ın ilerleyen zamanlarda XRP’ye bir saldırı başlatması ihtimali. Geçtiğimiz günlerde Forbes sitesinde yayınlanan bir makale de bunun üzerinde duruldu. Makalenin ise JP Morgan tarafına yakın bir isim tarafından yazıldığı olayın ciddiyetini arttırıyor. Bu saldırı çok yakın zamanda beklenmiyor ancak bilindiği gibi JP Morgan 2015 ve 2017 yıllarında hedeflerine ulaşmak için ellerinden geleni yapmış ve birkaç paraya bu şekilde saldırılar düzenlemişlerdi. JP Morgan’ın bu sefer gözüne XRP’yi kestirdiği konuşulmaya başlandı. Hatırlanacağı gibi JP Morgan Bitcoin’i bile manipüle etmekten kaçınmamıştı. Buna karşın pek çok kişi de JP Morgan’ın henüz XRP, Ripple ayarındaki şirketlere bulaşmasına ihtimal vermiyor.

XRP Mart Ayı Analizi

XRP Mart Ayı Analizi

Ay Ortalarında Sürekli Yükseliş Trendi

XRP Mart ayı analizi içinde en çok göze çarpan olay XRP’nin Şubat ayının ortalarından itibaren yükselişe geçtikten sonra Mart ayının ilk 5 gününe gelindiğinde yeniden Şubat ayının ortalarındaki seviyelere geri dönmesi. Bu durumda da şu anda bir düşüş trendi içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yükselen piyasa da kazanmak yerine XRP’nin az ama öz yükseliş trendlerinde al sat mantığıyla kazanılması mümkün.  Geçmiş grafiklere bakıldığında da XRP’in Mart ortalarından itibaren yeniden yükselişe geçebileceği zaten öngörülebilir. Ancak bu yükselişin ne kadar devam edebileceği de biliniyor. Mart ayının son haftasından itibaren yeniden düşüş eğilimine girmesi olası.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Fiyat Analizi

Litecoin Mart ayı analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın