Ripple (XRP) Haberleri

XRP Davasında Önemli Gelişme, Ripple Köşeye Sıkıştı

Yargıç Sarah Netburn’ün konuya ilişkin nasıl bir karar vereceği bekleniyor ve mahkemeden çıkacak olan karar, Ripple’a büyük bir darbe vurabilir.

] }

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz yılın Aralık ayında Ripple şirketine ve şirketin iki üst düzey yöneticisine dava açmıştı. XRP’nin bir menkul kıymet olduğu ve alınıp satılamaz bir varlık olduğu sebebi ile daha önce yapılan yasa dışı toplu XRP satışları gerekçe gösterilerek açılan davada, geçtiğimiz ay görülen ilk duruşmadan bir sonuç çıkmadı ancak taraflar argümanlarını mahkemeye sunmaya devam ediyor.

Son olarak SEC, davalılardan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un ve Ripple kurucularından Chris Larsen’in kişisel banka hesap kayıtlarının incelenmesi için erişim talebi istemişti ancak Ripple kanadı, SEC’nin böyle bir yetkisi olmadığı gerekçesi ile bu talebi reddetmişti. Bu karşı duruşun yanı sıra mahkemeye gönderilen mektuplar ile elini davada güçlendiren Ripple, SEC kanadından gelen bir hamle ile köşeye sıkışabilir.

Yargıcın Vereceği Karar Bekleniyor

SEC’nin kişisel banka hesap kayıtlarını inceleme talebine karşı çıkan Ripple, bu hamlesiyle davada güçlü bir adım atmıştı ancak SEC’nin kıdemli avukatı Jorge Tenreiro tarafından mahkemeye bir talep ve bildiri gönderildi. Bildiride, Ripple yöneticilerinin banka hesap kayıtlarının neden paylaşılması gerektiğini gösteren kanıtlar bulunuyor.

Mahkemeye gönderilen bildiride Chris Larsen’in dava devam etmesine rağmen XRP transfer etmeye devam ettiğini gösteren kanıtlar olduğu bildirildi. Talep ve bildiri sonrasında Yargıç Sarah Netburn’ün konuya ilişkin nasıl bir karar vereceği bekleniyor ve mahkemeden çıkacak olan karar, Ripple’a büyük bir darbe vurabilir.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu