Win Coin Nedir? Güncel Wink Coin Yorum ve Grafiği

0

Son günlerde adından söz ettiren Win Coin giderek daha fazla dikkati üzerine çekmeyi başardı. Sizler için tüm detaylarını kaleme aldık.

Günümüzde web uygulamalarının ve sistemlerinin popülerliğinin artmasına karşılık parlayan blok zincir teknolojisi de aynı oranda büyüme gösterip ve daha da fazla güçlenmeye başladı. İnternet kullanıcıları daha hızlı ve sorunsuz olarak ağa bağlanabilmek için Web 2.0’ i geliştirmeye ihtiyaç duydular.

Blockchain teknolojisinin insanlar tarafından bu kadar benimsenmesinin ve katılımcı sayısının bu kadar yüksek olmasının nedeni, bu yeni kripto para sisteminin kişilere sunmuş olduğu yüksek teknolojik işlevsellik ve kullanıcıların kimseye bağımlı olmadan teknolojiyi ve fırsatları sonsuz kullanıcı deneyimi ile tatmış olmasıdır.

Wınk (Win Coin) platformu da blok zincir teknolojisine benzer amaçla ortaya çıkmış olup kullanıcılara merkezi olmayan internet kullanım keyfini sunan Tron ağına bağlı olarak çalışmakta ve kripto sistemlerin avantajlarını kullanıcılarına sunmaktadır.

Win Coin Projesi

İnternet ağları arasında oldukça uç ve ulaşılmaz noktada bulunan Tron ağı üzerinde yer alan Web 3.0 teknolojisi ile Wink birlikte çalışarak sistemini daha da güçlendirmiştir. Wınk’ ın Tron protokolünü benimseyerek çalışması ve blok zincir teknolojisiyle sistemini entegre etmesi, kullanıcıların Wink’ i daha hızlı ve kolay benimsemesine, diğer muadillerinden birkaç adım daha öne çıkmasına katkıda bulunmaktadır.

Platform hem Tron ağını hem de popüler teknoloji olan blokchain sistemini doğrudan oyun portalına bağlayarak ayrı bir sistem geliştirdi. Böylelikle Wınk aslında dünyanın en büyük blockchain tabanlı oyun platformu olarak geliştirildi.

Bu oyun platformunun Tron’ suz oluşturulması Win Coin projesi üzerinde kötü etki bırakıp, onu daha vasat hale dönüştüreceğinden bu ağ sisteme entegre edilmiştir. Böylelikle Tron’ un sisteme sağladığı ölçeklenebilirlik ve yüksek verimden sonuna kadar yararlanılmaktadır. Böylece Wink’ te katılımcılar en iyi kullanıcı deneyimine ulaşmaktadır.

Oyun severlerin ve blok zincir teknolojisiyle ilgilenenlerin giderek daha çok dikkati çekeceği düşünülmektedir. Platform, sistemi ne kadar hacimli olursa olsun kullanıcılarına sunduğu anlık oyunlar ve güvenilir hizmetlerini Tron ağının 2000 TPS alanını ve 3 saniyelik bloklarından yararlanarak sunmaktadır.

Sistemin bu şekilde Tron’la kullanılması platformda bulunan oyunların oynanabilirlik deneyimi birçok platforma göre çok fazla standart üzerine çıkmasına katkı sağladı ve Wınk’ te bu şekilde kullanıcılar için daha fazla ilgi çekici olmaya başladı.

Wınk’ te kullanıcıların her zaman memnuniyeti ön planda tutulmaya çalışıldığından platformda birçok işlem ve hizmet ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kullanıcıların Tron ağı üzerinde bulunan oyunlardan kazanç elde edebilmeleri için TRX stake etmelerine imkan tanınmaktadır. Wink’ te aktif olarak bulunan poker ya da slot gibi oyunlar sırasında alınan bazı hizmetlerin ücretsiz olması için geliştirici ekip ölçeklendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Tron’ un hızlı gelişen ekosistemi ile birlikte çalışan platform ortaya çıkacak bütün fırsatlardan daha da yararlanacaktır. Tron’ un Wınk’ e sağladığı güç sayesinde platformun dünyanın en iyi borsaları tarafından kabul görmesine yardımcı olmaktadır.

Wınk’ te geliştiriciler sisteme katkı sağlamak için girişimde bulunduklarında, platform kendilerine hemen hemen ihtiyaçları olan bütün teknolojiyi Premium DAppler sayesinde hazır olarak sunmaktadır. Geliştiricilerin ise platformdan aldıkları DAppler hizmetlerinin az bir miktarını karşılamaları yeterli gelmektedir.

Platform kendisine daha fazla yatırımcı ve geliştirici çekmek için finans yoluyla katkı sağlamaya çalışmaktadır. Ayrıca sistemde yer alan DAppler ile platformda bulunan oyunlara bağlanan oyuncu ve katılımcı sayısının artmakta ve ortaya daha fazla token çıkarılabilmektedir.

WIN Token

WIN Token, blok zincir tabanlı olarak çalışan WINk projesi üzerinde TRC 20 tabanlı olan yerel Coin’ idir. Oyun içerisinde ve platformda aktif olarak kullanılabilen bu Token oldukça önemli bir yere sahiptir. Her bir DApp’ e bağlı olan oyunlarda elde edilen gelirin bir kısmı WinDrop aracılığıyla bu Coin sahiplerine paylaştırılmaktadır.

WinDrop bu şekilde her gün kullanıcılarını ve yeni gelecek olan katılımcılarını daha fazla teşvik etmek için TRX kullanmaktadır. Kullanıcılara paylaştırılan TRX miktarları ise her bir kişinin hesabında bulundurduğu ya da elinde var olan Win Coin miktarı ile orantılı olacaktır. Aynı şekilde bu Coin’ i stake ederek de belli oranlarda yatırımcılar kazanç elde etmektedir.

Yine kullanıcılar Coin mining işlemi yapabilmektedir. Bunun içinde yine platform madencilik yapacak olan kullanıcılarına birçok kolaylık tanımakta ve bu konuda onlara yardımcı olmaktadır.

Win Coin Kullanımı

Kullanıcılar bu Coin ile platform üzerinde çok fazla avantaj ve imkana sahip olmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

 • Coin platformda yer alan Vegas oyun kurumları gibi Win Coin sahipleri de VIP müşteri olarak muamele görüp aynı haklara sahip olmaktadır.
 • Bu Coin yalnızca IEO vasıtasıyla elde edilebilmektedir ve airdrop ya da fırsat etkinlikleri gibi süreçlerde daha çok alınabilmektedir.
 • Coin ile kullanıcı hem oyuncu hem de platformun yönetim topluluğuna katılma hakkını elde etmektedir. Bu hakla birlikte kişi platform üzerinde daha fazla yönetim kararları konusunda karar hakkına sahip olup bu da kişinin oyunlarda daha fazla fırsatı yakalamasına yardımcı olacaktır.
 • Tron ağının sağladığı geniş altyapı sayesinde daha az maliyetle daha yüksek verimlerle Win Coin stake edilebilmekte ve bu şekilde az maliyetle yüksek oranlarda daha fazla kazanç elde edilebilmektedir.
 • Bu Coin sahipleri platformda sunulan bütün oyunlarda daha özel fırsatlara sahip olmaktadır. Kullanıcılar Coin ile oyun piyasasında oldukça ünlü isimlerle birlikte aynı oturuma katılabilme ya da yine platformda düzenlenen çeşitli kupa yarışmaları gibi etkinliklere katılabilmektedir.
 • Coin sahipleri platformda oyunlarda kendilerine özel olan birçok indirim fırsatına sahip olabilmekte ve yine yalnızca onlara özel promosyonlardan yararlanabilmektedir.

WINk (WIN) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

Win Coin Geleceği

WinDrop mekanizması ile bu platformun daha da gelişip büyüyeceğine inanılmaktadır. Win ekibi planladıkları yönetişim süreci, protokoller, teşvik ödülleri ve paylaşma mekanizmaları gibi birçok hedef ile Win Coin geleceği için daha fazla canlı topluluğa ulaşacaklarını ve platforma katılımın daha da artacağını düşünmektedir.

Win Coin Yorum

Wın Coin 15.04.2021 tarihinde Saat 04.47’ de fiyatı yaklaşık %5 oranında düşmüş olup $0.001452’ dir. Bu Coin’ in son 24 saatlik trade edilme hacmi ise %36 oranında azalma göstermiş olup $405,940,604’ dır.  Bu Coin’ in toplam 994,855,928,116 arzının 313,607,571,387’ si dolaşımdadır.

Win Coin Nasıl Alınır?

Win Coin 15.04.2021 tarihinde şu borsalarda listelenmektedir:

 • Binance
 • KuCoin
 • Poloniex
 • WazirX
 • Bithumb Global
 • CoinDCX
 • JustSwap
 • DigiFinex
 • HitBTC
 • Dcoin
 • PoloniDEX
 • TronTrade
 • DragonEX
 • HBTC

Bu Coin’ i yukarıda yer alan borsaların birini kullanarak satın alabilirsiniz. Bunun için öncelikle satın alacağınız borsaya kaydınızı oluşturmalı ve hesap onayınızı aldıktan sonra borsa hesabınıza itibari para gönderimi yapmalısınız. Borsanıza Papara ya da Advcash gibi hesaplarınızdan itibari para gönderimini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ardından borsada yer alan pariteleri kullanarak WIN satın alabilirsiniz.

Buna örnek verecek olursak; Bu Coin’ i Binance borsası aracılığıyla WIN/USDT, WIN/BNB, WIN/TRX, WIN/EUR ya da WIN/USDC pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.