Western Union’dan Kripto Para Atağı

Küresel havale devi Western Union, kriptoyu ana akıma sokmaya hazırlanıyor.

Analiz Asya ile yapılan yeni röportajda , Asya Pasifik Genel Müdürü Molly Shea, müşterilerin dijital çağda olağanüstü verimlilik beklediklerini ve ödeme platformlarının oyunun önünde kalabilmek için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini söyledi.

“Müşterilerimiz gerçekten kesintisiz, bağlantılı bir hizmet bekliyorlar. Sadece hızlı değil. Her şeyin, sahip oldukları diğer tüm dijital uygulamalarla elde ettikleri kadar hızlı olmasını bekliyorlar. Bu nedenle, bunun önünde kalabilmeliyiz ve beklentilerinin ne olacağını öngörmeli ve havale piyasasını, ihtiyaçları olduğu gibi ve cüzdanları geliştikçe arttıracağız. Orada olmalıyız.

Kripto para birimleri hakkında düşündüğünüzde, eğer bunlar başlarsa, hazır olmamız gerekir. Teknoloji perspektifinden hazır olmamız gerekiyor. Ve biz de hazır olmalıyız – düzenleyici orada olmalı – ama müşterilerin aradığı eğilimleri sürekli araştırmalı ve bu ihtiyaç ve beklentileri karşılamaya hazır olduğunuzdan emin olmalıyız. 

Ayrıca, Shea Western Union’ın Ripple’in ödeme çözümlerini test etmeye devam ettiğini doğruladı. Şirket, XRP dijital varlığını kullanan xRapid’i aylardır araştırıyor.

“Yeni iş fırsatlarını keşfetmeye açığız. Özellikle bize müşterilerimize daha fazla seçenek sunma fırsatı verenler. Böylece blockchain ve kripto para alanı hızla değişiyor. Ve işimiz için olası uygulamaları araştırmaya devam ediyoruz. Bazı örnekler olarak, bazı koridorlar için Ripple ile bazı yerleşim testleri yapıyoruz. ABD Doları ve Meksika Pesosu’nun bir örnek olduğunu düşünüyorum. Ve gerçekten olası fırsatları öğreniyorlar. Seçtiğimiz seçeneklerin tüketici kullanımı için meşru ve yaygın olarak kabul edilebilir olması gerekecektir.

Araştırmamızın bir parçası olarak yaptığımız bir diğer şey de Dijital Para Birimi Grubuna yatırım yaptık. Blockchain ve cryptocurrency alanına sektörün önde gelen görüşleri sağlayan bir fon. Yani bence bu gerçekten heyecan verici. Bu yüzden tüm bu teknolojilerdeki gelişmeler ve bunun yapmak istediklerimize nasıl uygulanabileceği hakkında bilgili kalmakla ilgili. ”

Western Union, Haziran ayında xRapid ile yaptığı testlerle ilgili bir güncelleme yaptı; bu, teknolojinin maliyet tasarrufuna yol açacağına henüz ikna olmadığını söyledi. O sırada şirket, pilotun kesin sonuçlar çıkarmak için çok küçük olduğuna dikkat çekti.

Bir önceki yazımız olan SEC Komisyon Üyesi Bitcoin ETF'nin Onaylanacağını Söyledi başlıklı makalemizde , blockchain ve SEC hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply