Western Union Kripto Para Hamlesi

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:48 pm

Gün geçmiyor ki büyük firmalar ve bankalar çeşitli kripto paralarla anlaşmalar imzalıyorlar. Bu sayede yavaş yavaş kısmen de olsa kripto para ile işlemler yapmaya başlıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Hindistan Federal Bankası’nın Ripple ile yaptığı ortaklık hakkında bir haber yayınlaşmıştık. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Bu sefer de benzer bir ortaklık Western Union ile kripto para uygulaması Coins.ph arasında yapıldı.

Bilindiği gibi Western Union dünyanın en büyük para transfer firmalarından bir tanesi. Coins.ph ile yapılan anlaşmanın asıl amacı ise Filipinler vatandaşlarının daha rahat ve hızlı bir şekilde para alıp göndermesini sağlamak için yapıldı.  Yapılan bu anlaşma WU kullanılarak yapılan ulusal ve uluslararası ödemelerin doğrudan Coins.ph’nin dijital cüzdanlarına aktarılacak. Coins.ph şu anda dünya genelinde 5 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmakta. Coins.ph’den yapılan açıklamada bu anlaşmanın, şehirlerde ve hizmet alımı konusunda şehirlere nazaran geride kalmış olan bölgelerde kolay ve daha hızlı bir şekilde para gönderip almayı sağlaması hedefleniyor. Havale sektörünün dünya çapında büyüyen bir sektör olmasından dolayı Filipinlilerin bir şekilde bu imkanlardan faydalanmaları da bu sayede amaçlanmış oluyor.

Western Union Kripto Para Hamlesi

Western Union Kripto Para Hamlesi

2.7 Milyar Dolarlık Havale Ücreti

Filipinler Merkez Bankası verilerine göre yurt dışında yaşanan Filipinler vatandaşlarının kişisel havale ücretlerinin aylık bazda 2,7 milyar dolar olduğuna dikkat çekiliyor. 2018 yılının Temmuz ayından bugüne kadar bu ücretlerde %3’lük bir artış meydana geldi.

İLGİLİ HABER:  Cardano 'nun Ticari Kolu Özbekistan'a Blockchain Konusunda Yardımcı Olacak

Coins.ph Filipinler içinde yaşayan ancak banka hizmetlerinden yararlanamayan kişiler için önemli bir kuruluş haline geldi. Merkez bankasının vermiş olduğu Sanal para birimi ve Elektronik para işletme lisanslarına da sahip olan firma bu sayede Filipinler içerisinde de tekel olma durumunu sürdürmekte. Bu anlaşmayla birlikte Western Union’ın da Filipinler içerisindeki kullanım oranının artması bekleniyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın