WEF : Blockchain Projeleri 2020’de Başarılı Olmak İçin Ortak Çalışmalılar

Dünya Ekonomik Forumu WEF, 2020 yılında blockchain dünyası için tahminlerini ortaya koyuyor ve projelerin yapması gereken ilk şeyin birbiriyle iyi bir şekide geçinmek olduğunu söylüyor.

“Küresel, bölgesel ve sanayi gündemlerini şekillendirmeye” yönelik bir STK olan Dünya Ekonomik Forumu, Perşembe günü blockchain dünyası için öngörülerini açıkladı. WEF 2019, blockchain hype’dan kaliteye bir geçiş gördü; Önümüzdeki yıl, “blockchain’in sosyal bir etkiye sahip olması için bir fırsat olduğu” üzerinde durdu.

Özellikle Dünya Ekonomik Forumu, merkezi olmayan finans (DeFi) ve “sentetik” merkez bankası dijital para birimleri ile finans sektöründe gerçekleşen “hibrit blok zincir modelleri ile daha fazla deneme yapılmasını” bekliyor. Kamu sektöründe akıllı sözleşmelerin kullanımının arttığını öngördü.

İLGİLİ HABER:  Balinalar geri döndü : Bitcoin uçuşa geçti

Ortak Olun

Ancak, bir sorun var: Dünya Ekonomik Forumu “Projeler sadece yeterli yönetim ve işbirlikçi bir yaklaşım varsa başarılı olacak” dedi. 2019’da blockchain şirketleri tek bir şey düşünüyordu. Facebook liderliğindeki stabilcoin Libra 2019’da ortaya çıktı ve ilk başta daha doğmadan öldüğünü zaten ilan etti.

WEF, blockchain projelerinin başarılı olmak için ortaklıklar kurması gerektiğini öngörüyor. “Şirketlerin ilerlemeleri için birlikte gitmeleri gerektiği fikrini anlıyorlar” denildi.

Yorum Yok

Cevap bırakın